Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1097
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gogołów: Bezpieczny senior

Niedziela, 18 października 2020, 15:14
Autor: red
Gogołów: Bezpieczny senior
Fot. Gmina Świdnica
Pomysłowość złodziei i oszustów nie zna granic. Dlatego tak ważne jest, by uczulać i ostrzegać wszystkie osoby, a w szczególności starsze.

Wiedzą o tym doskonale dzielnicowi z Posterunku Policji w Słotwinie, asp. Adam Kłyszejko i st. sierż. Rafał Jarosz, którzy odbyli kolejne spotkanie z mieszkańcami gminy Świdnica. Tym razem na świetlicy w Gogołowie.

Nadal dochodzi do skutecznych oszustw seniorów metodą „na wnuczka czy na policjanta”. Dlatego, dla bezpieczeństwa osób starszych, regularnie prowadzimy działania uczące jak uchronić się przed tego typu zdarzeniami. W ostatnim miesiącu odbyliśmy cykl spotkań z seniorami w Pszennie, Lubachowie i Burkatowie. Osoby starsze nie zawsze są świadome zagrożeń, dlatego warto ostrzegać, bowiem ostrożności nigdy nie jest za wiele – podkreśla Tomasz Zdeb, kierownik posterunku w Słotwinie.

Pamiętajmy! Nigdy nie przekazujmy nieznajomym żadnych pieniędzy, nie informujmy, jakie środki mamy na kontach czy w domu. Policja nigdy nie żąda pieniędzy i danych do kont bankowych! O podejrzanych sytuacjach natychmiast poinformuj Policję! Nie podawaj nikomu numeru konta bankowego ani danych do logowania! Apelowali podczas spotkania w Gogołowie funkcjonariusze policji ze Słotwiny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group