Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Bezpieczny wypoczynek nad Jeziorem Bystrzyckim

Wtorek, 26 lipca 2016, 8:36
Autor: red
REGION: Bezpieczny wypoczynek nad Jeziorem Bystrzyckim
Fot. KMP Wałbrzych
Jezioro Bystrzyckie przeżywa swój renesans, stając się atrakcją turystyczną rejonu wałbrzyskiego.

Wałbrzyska policja już w listopadzie ubiegłego roku podjęła działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa turystom odwiedzającym ten zakątek ziemi wałbrzyskiej.

Przypominamy, że Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu w dniach od 28 kwietnia 2016 roku do 31 sierpnia 2016 roku wprowadziło zmiany w organizacji ruchu na drodze powiatowej wokół Jeziora Bystrzyckiego. Wprowadzono jeden kierunek jazdy od skrzyżowania z drogą Świdnica-Jugowice do tamy i dalej, wzdłuż Jeziora Bystrzyckiego, aż do skrzyżowania z drogą do wsi Michałkowa. Na dalszym odcinku, aż do Zagórza Śląskiego, nadal obowiązuje ruch dwukierunkowy. Wjazd od strony Lubachowa jest zamknięty, a w pobliżu pojawiają się policyjne patrole. Nie trzeba przypominać, iż przepisy ruchu drogowego dotyczą wszystkich użytkowników drogi, w tym również rowerzystów.

W okresie od 16 maja do 5 czerwca funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu rejonie Jeziora Bystrzyckiego wykonali w 39 służb patrolowych, w czasie których za wykroczenia drogowe nałożyli 46 mandatów karnych oraz sporządzili 3 wnioski o ukaranie.

Do działań prewencyjnych, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom wypoczywającym, szczególnie w dni wolne od pracy w rejon jeziora Bystrzyckiego, oprócz patroli zmotoryzowanych zostały również skierowane patrole rowerowe. Zadaniem policjantów pełniących służbę w patrolach rowerowych jest zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom, a także wykluczanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group