Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Bezpłatne praktyki zawodowe

Środa, 20 lipca 2016, 10:35
Autor: red
Strzegom: Bezpłatne praktyki zawodowe
Fot. UM Strzegom
Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Strzegomiu podlegają rehabilitacji społecznej i zawodowej, która w efekcie ma przynieść gotowość do podjęcia pracy na otwartym rynku pracy.

Przysposobienie do pracy odbywa się poprzez udział w zajęciach poszczególnych pracowni, które sprzyjają rozwojowi preferencji zawodowych. Praktyka zawodowa stanowi integralną część w zakresie realizacji indywidualnego programu terapii społeczno-zawodowej uczestnika WTZ.

Doświadczenia w pracy z osobami niepełnosprawnymi wskazują na fakt, że osoba niepełnosprawna powinna być przed podjęciem pracy przyuczona bezpośrednio na stanowisku pracy, gdzie są określone i przećwiczone obowiązki zgodnie z zakresem obowiązków wyznaczonych przez pracodawcę, w przypadku osób niepełnosprawnych stanowi to warunek zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Możliwość taką dają organizowane przez placówkę bezpłatne praktyki zawodowe.
- Każda praktyka zawodowa jest doświadczeniem pracy na otwartym rynku pracy. W tym roku ośmioro uczestników bierze udział w bezpłatnych praktykach zawodowych. Odbywają się one w Fundacji Św. Jadwigi w Morawie na stanowisku pomocnik w pracach ogrodowych, a także w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Strzegomiu. Dodatkowo pomagaliśmy przy rozładunku jabłek dla uczniów w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Strzegomiu. Dziękujemy dyrektorom i osobom odpowiedzialnym za udostępnienie nam terenu, na których możemy odbywać praktyki zawodowe – podkreśla Sabina Kubacka, kierownik strzegomskiego warsztatu.

Uczestnicy biorący udział w praktykach, zostają wytypowani przez Radę Programową WTZ, która bierze pod uwagę predyspozycje danego uczestnika, możliwości i zaangażowanie. Wytypowany przez kadrę warsztatu uczestnik podejmuje decyzję o pracy w ramach praktyki zawodowej. Praktyki te pozwalają terapeucie prowadzącemu na bliższe poznanie uczestników pod względem zawodowym i społecznym. A uczestnikom praktyk dają dużo satysfakcji i zadowolenia z siebie i pracy.
– Wiemy i pokazujemy, że potrafimy nie tylko brać, ale i dawać coś z siebie, mimo niepełnosprawności – podsumowują praktykanci z WTZ.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group