Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1207
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bezrobotni posprzątają miasto

Czwartek, 7 marca 2024, 9:39
Autor: red
Świdnica: Bezrobotni posprzątają miasto
Fot. UM Świdnica
Kolejne tony śmieci znikną z miasta. Osiemnaście osób zatrudnionych w ramach prac społecznie–użytecznych będzie porządkować tereny zielone. Prace rozpoczną się 6 marca i potrwają do końca listopada. To cykliczny program realizowany od lat przez miasto.

Morwy na Osiedlu Młodych, czyli teren w okolicach ul. Sowińskiego; ul. Komunalna, boisko przy Zaułku Garncarzy; ul. Pileckiego; Park Harcerski, ul. Kosynierów; ul. Nadbrzeżna; ścieżka rowerowa przy ul. Westerplatte w stronę ul. Kraszowickiej; ul. Słowiańska; ul. Komunardów; Park Strzelnica, ul. Jagiellońska; tereny zielone przy parkingu przy ul. Spółdzielczej; tereny przy Fleszy Nowomłyńskiej; „Hycel”; łącznik ul. Saperów z ul. Sienną; ul. Stęczyńskiego i ul. Zmorskiego; ul. Kliczkowska; ul. Karola Miarki przejście z ul. Łukasińskiego – to miejsca, które uprzątnięte zostaną w pierwszej kolejności.

- Śmieci w parkach, na chodnikach czy też skwerach to problem nie tylko Świdnicy. Bulwersuje to wielu mieszkańców i negatywnie wpływa na wizerunek miasta. Dostajemy od świdniczan informacje o dzikich wysypiskach i porzuconych śmieciach w miejscach publicznych. Dziękujemy za czujność i apelujemy, aby nadal przekazywać nam takie informacje, np. poprzez aplikację mMieszkaniec albo za pośrednictwem maila mieszkancy@um.swidnica.pl. Po otrzymaniu zgłoszeń, skierujemy tam pracowników, aby uporządkować zaśmiecone tereny. Miasto prowadzi także edukację ekologiczną już wśród najmłodszych mieszkańców – warsztaty w formie zabaw prowadzone są w przedszkolach i najmłodszych klasach szkół podstawowych. To od nas zależy w jakim otoczeniu będziemy mieszkać – mówi Krystian Werecki, zastępca prezydent Świdnicy.

Przypomnijmy, że w 2023 roku miasto odebrało 31 ton odpadów powstałych z dzikich wysypisk śmieci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group