Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Biało–czerwona Jaworzyna

Piątek, 12 listopada 2021, 15:47
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Biało–czerwona Jaworzyna
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Bieg niepodległości, msza święta, występy artystyczne – za nami gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Było godnie, uroczyście i biało–czerwono. Na starcie biegu zameldowała się rekordowa liczba uczestników – 200 biegaczy, małych i dużych.

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jaworzynie Śląskiej. Następnie uczestnicy przemaszerowali pod pomnik upamiętniający setną rocznicę odzyskania niepodległości. Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, zastępca burmistrza Justyna Chrebela i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Sebastian Grajaszek złożyli kwiaty i zapalili znicze za wszystkich, którzy w historii walczyli o wolność ojczyzny.

– U Pana Boga nie ma przypadków. Każdy rodzi się w tym punkcie historii, w którym ma jakąś misję do spełnienia – mówił proboszcz jaworzyńskiej parafii ks. Stanisław Przerada. – Dziś czcimy pamięć o wszystkich bohaterach, którzy walczyli za nasz kraj. Ale i my bądźmy dzisiaj patriotami – zachęcał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Sebastian Grajaszek.
Część oficjalną pod pomnikiem zakończyło uroczyste odśpiewanie „Roty” pod przewodnictwem zespołu „Jaworzynianie”.

O godz. 12.00 na terenie przyległym do hali widowiskowo-sportowej odbył się Bieg Niepodległości. Na starcie stawiła się rekordowa liczba zawodników – udział w nim wzięło ponad 200 uczestników, małych i dużych. W oczekiwaniu na loterię nagród ufundowanych przez firmę JAKO, ZPS Karolina, Gminę Jaworzyna Śląska i Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej czas umilały występy artystyczne przygotowane przez przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Chatka Puchatka, uczennice Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, zespół Fart.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group