Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 910
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Biblioteka świętowała 10–lecie nadania imienia ks. Jana Twardowskiego

Piątek, 10 maja 2019, 15:25
Autor: red
Żarów: Biblioteka świętowała 10–lecie nadania imienia ks. Jana Twardowskiego
Fot. UM Żarów
Dokładnie dziesięć lat temu odbyła się uroczystość jubileuszowa biblioteki połączona z nadaniem placówce imienia księdza Jana Twardowskiego. Patrona naszej biblioteki wybierali mieszkańcy w drodze ogłoszonego wówczas konkursu.

W przytoczonym uzasadnieniu stwierdzono, że poezja ks. Jana Twardowskiego jest piękna w swojej prostocie, a wiersze poety adresowane są do każdego człowieka, małego i dorosłego, wierzącego i niewierzącego. Na pamiątkę tamtego wydarzenia w bibliotece stanęła okolicznościowa tablica ufundowana przez ówczesnych włodarzy miasta burmistrz Lillę Gruntkowską oraz Radę Miejską w Żarowie. Na tablicy wyryto słowa księdza Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”.

W czwartek, 9 maja żarowska biblioteka obchodziła 10-lecie nadania imienia ks. Jana Twardowskiego. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie przygotowali montaż słowno-muzyczny „W świecie poezji księdza Jana od biedronki”. Nie zabrakło także życzeń i podziękowań dla wszystkich pracowników biblioteki z okazji Dnia Bibliotekarza.

– Dziesięć lat w działalności biblioteki to niedużo, jednak w dzisiejszych czasach, w których świat pędzi w zawrotnym tempie do przodu, 10 lat to bardzo dużo. Książka drukowana w tradycyjnej formie nie ma już monopolu na miejsce w bibliotece. Obok innych dokumentów drukowanych dzieli je wraz z mediami cyfrowymi. Otaczają nas zewsząd różnorodne źródła informacji, powstają nowe media społecznościowe, z których płynie do nas wiedza często nie sprawdzona i nie prawdziwa. I jak człowiek ma się odnaleźć w gąszczu tych informacji? Od tego właśnie jest biblioteka, w której wiedza jest uporządkowana, a bibliotekarze wskazują do niej drogę ludziom, którzy poszukują konkretnych informacji. W bibliotece najważniejszy jest czytelnik, jego aktualne potrzeby i zainteresowania. To właśnie nasi czytelnicy, którzy uczestniczą w bibliotecznym życiu, motywują nas do działań i dają nam powera do dalszej pracy – mówiła podczas wczorajszego spotkania Stanisława Biernacka dyrektor Biblioteki Publicznej w Żarowie.

Na ręce dyrektor oraz wszystkich pracowników biblioteki podziękowania składali także zaproszeni goście.

– Biblioteka zawsze była ważnym miejscem w naszej gminnej społeczności. Placówce patronuje ksiądz Jan Twardowski, który zostawił nam wszystkim ważne przesłanie. Dziękujemy wszystkim pracownikom za zaangażowanie i życzymy kolejnych takich pięknych jubileuszy – dziękowali burmistrz Leszek Michalak oraz przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group