Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 970
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Biblioteka w kampanii

Poniedziałek, 16 września 2019, 9:24
Autor: red
Żarów: Biblioteka w kampanii
Fot. UM Żarów
Biblioteka w Żarowie bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek”, której celem jest zachęcenie rodziców do czytania z dziećmi i wizyty w bibliotece.

Cały projekt kierowany jest do dzieci urodzonych w latach 2013-2016, które podczas pierwszej wizyty w bibliotece otrzymają w prezencie Wyprawkę Czytelniczą.

– Każde dziecko urodzone w latach 2013-2016, które począwszy od 1 września 2019r. odwiedzi lub zapisze się do biblioteki otrzyma Wyprawkę Czytelniczą. W jej skład wchodzą: książka „Pierwsze czytanki dla...”, poradniki dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” oraz Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Zapraszamy do naszej biblioteki – mówi Katarzyna Baryliszyn z żarowskiej biblioteki.

Organizatorem kampanii jest Instytut Książki, patronat honorowy nad kampanią objął Rzecznik Praw Dziecka. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na: http://wielki-czlowiek.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group