Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1370
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Biblioteka zmodernizowana

Wtorek, 28 marca 2023, 13:10
Autor: red
Świebodzice: Biblioteka zmodernizowana
Fot. UM Świebodzice
Za nami II etap modernizacji świebodzickiej Biblioteki.

Przypominamy, że dzięki konkursowemu naborowi wniosków w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Priorytet 2 kierunek interwencji 2.1 „Infrastruktura bibliotek 2021-2025” świebodzicka placówka pozyskała 500 000 tys. z MKiDN, a całość inwestycji opiewa na 709 500 tys. Pozostała kwota to wkład własny biblioteki jaki otrzymała z budżetu Gminy Świebodzice, by zrealizować zadanie pod nazwą „BIBLIOTEKA NIE WYKLUCZA: modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Świebodzicach.”

13 marca 2023 r. działalność wznowił Oddział Dziecięcy biblioteki, a obecnie trwają prace porządkowe przy ul. Świdnickiej 15. Biblioteka dla dorosłych przeszła gruntowny remont w 2014 pozyskując środki z ministerstwa. w chwili obecnej II etap modernizacji polegał przede wszystkim na dostosowaniu placówki do osób ze szczególnymi potrzebami, zgodnie z Ustawą z dn. 19 lipca 2019 r. Ponadto odmalowano magazyn, wypożyczalnię główną, czytelnię i pozostałe pomieszczenia wchodzące w skład instytucji. Dzięki drobnym zmianom i przearanżowaniu wnętrza Biblioteka zyskała dodatkowe pomieszczenie gospodarcze i większą powierzchnię na rozmaite spotkania i wydarzenia kulturalne. Przy ul. Świdnickiej 15 znajdować się będzie specjalne stanowisko komputerowe przystosowane do osób ze specjalnymi potrzebami, miejsce na księgozbiór obcojęzyczny sukcesywnie uzupełniany, lektury szkolne, a książki z czytelni będą dostępne zarówno w wypożyczeniu prezencyjnym jak i na zewnątrz po uprzednim zamówieniu u bibliotekarza w placówce lub online.

Całość inwestycji zwieńczy nowe wyposażenie w sprzęt edukacyjno-multimedialny w obu placówkach.

Modernizacja Biblioteki sprawi, że Świebodzice będą mogły poszczycić się nowoczesną placówką kulturalno-edukacyjną na miarę potrzeb, która z powodzeniem realizuje swoje statutowe cele.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group