Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Bibliotekarze świętowali

Piątek, 15 maja 2015, 12:00
Aktualizacja: 12:03
Autor: red.
Żarów: Bibliotekarze świętowali
Fot. UM Żarów
Wystawa rysunków Jacka Szumańskiego, spotkanie autorskie z Krzysztofem Koziołkiem, kiermasz książek i spotkania z poezją księdza Jana Twardowskiego. To tylko niektóre atrakcje, które w ramach trwającego Tygodnia Bibliotek zorganizowała żarowska biblioteka.

W czwartek pracownicy biblioteki w Żarowie obchodzili dzień bibliotekarza, a członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki świętowali jubileusz dziesięciolecia. - Tegoroczne majowe obchody Tygodnia Bibliotek przebiegają pod hasłem "Wybieram bibliotekę". Do biblioteki, a może do kina, muzeum, teatru, filharmonii albo na imprezę towarzyską z przyjaciółmi? Każdy może zdecydować na co ma ochotę! I to jest piękne w naszym życiu - mieć wybór. Serdecznie dziękuje wszystkim pracownikom naszej biblioteki za pomoc, wsparcie i zaangażowanie. To, że jesteście w tym miejscu już od wielu lat świadczy tylko o Waszym zamiłowaniu i odpowiedzialnym podejściu do swoich obowiązków. Wiem, że ta praca to Wasza pasja - mówiła podczas uroczystości bibliotekarzy Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki w Żarowie.

Dziś minęła również dziesiąta rocznica funkcjonowania Koła Przyjaciół Biblioteki. Za wieloletnią pracę w Kole dyrektor biblioteki podziękowała tym najbardziej zaangażowanym: Helenie Słowik, Elżbiecie Kulas, Jadwidze Koszeluk, Wandzie Hüpner, Alicji Godek, Joannie Daniel, Krystynie Zarzeckiej, Janinie Murawskiej i Jadwidze Maksanty. - Koło Przyjaciół Biblioteki powstało w 2005 roku. Liczy około 60 członków. Ten stan utrzymuje się od początku założenia Koła do dnia dzisiejszego. W ciągu 10 lat działalności ze składek członkowskich zebraliśmy 16.600 złotych, za które zakupiliśmy 622 woluminy. O taką liczbę wzrósł księgozbiór biblioteki, dzięki wsparciu finansowemu ludzi, którzy kochają książki - podkreślała Małgorzata Gawron z żarowskiej biblioteki.

Życzenia na ręce pracowników żarowskiej biblioteki składali burmistrz Leszek Michalak i sekretarz gminy Sylwia Pawlik, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny i radna Iwona Nieradka, dyrektorzy szkół i gminnych placówek w Żarowie oraz przedstawiciele żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. - Biblioteka zawsze była w naszej gminie ważnym ośrodkiem życia kulturalnego. Choć wiele się zmieniło, warunki lokalowe, księgozbiór i personel to miejsce nadal tętni życiem - zaznaczała Jadwiga Koszeluk, która przepracowała 39 lat jako kierownik biblioteki.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group