Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bieg Inauguracyjny otwierający Ścieżkę Biegową wokół Zalewu Witoszówka

Czwartek, 21 sierpnia 2014, 23:05
Aktualizacja: 23:07
Autor: red.
Świdnica: Bieg Inauguracyjny otwierający Ścieżkę Biegową wokół Zalewu Witoszówka
Fot. archiwum
Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miasto Świdnica i Radio Wrocław organizują 23 sierpnia Bieg Inaugurujący Ścieżkę Biegową wokół Zalewu Witoszówka. Hasło przewodnie akcji to: Biegiem po Świdnicy– żebyś biegał na cały rock. Ścieżka biegowa będzie oznaczona tablicami informacyjnymi i dystansowymi oraz odpowiednio przygotowana.

Bieg inauguracyjny dedykowany jest wszystkim świdniczanom z całego świata i będzie jedną z ważniejszych imprez w ramach II Zjazdu Wszystkich Świdniczan (21- 24 sierpnia 2014).

Program biegu

* 10.00 - 10.10: Uroczyste otwarcie Ścieżki Biegowej- Biegiem po Świdnicy- żebyś biegał na cały rock

* 10.10- 11.00- Bieg główny- dla dorosłych w każdym wieku i młodzieży. Bieg o charakterze rekreacyjno sportowym.
Każdy jest zwycięzcą. 3 okrążenia po 1577 m.

* 11.00- 11.20- Bieg krasnala - Bieg dedykowany dzieciom w wieku przedszkolnym i dzieciom pierwszych klas SP

* 11.20- 11.30- Uroczyste zakończenie biegu

Opis trasy biegu
Bieg odbędzie się malowniczą trasą liczącą 1577 metrów wokół Zalewu Witoszówka. Ten akwen wodny jest dziełem człowieka i powstał jako tzw. sztuczny zbiornik w latach 80- tych XX wieku. Od początku nazwano to piękne miejsce po prostu Zalewem. Stało się ono z czasem ulubionym miejscem spacerów, spotkań, randek i po prostu spędzania czasu wolnego. Obok pojawiło się od razu parę restauracji i hotelików, które do dziś w większości funkcjonują. Wyrosło też w górze nad Zalewem spore osiedle willowe. Nabrzeże Zalewu jest ulubionym miejscem dla wędkarzy, co świadczy też o dobrej jakości wody w akwenie. Spotkamy tu wielu miłośników biegania, nordic walking, sportów rowerowych. Nieopodal Miasto Świdnica zafundowało przed paru laty młodzieży cieszący się wielką popularnością skatepark przy ul. Polna Droga. Biegnąc w górę naszą trasą mijamy bokiem Pensjonat Alex i brukowanym chodnikiem docieramy po przebiegnięciu przez mostek nad rzeczką Witoszówka i skręcie w lewo do malowniczego odcinka szutrowego z którego rozpościera się panorama Świdnicy z tak pięknym obiektami jak Katedra, Wieża Ciśnień, czy też odbudowana w zeszłym roku Wieża Ratuszowa. Trasa osłonięta pięknymi drzewami. Bardzo zielona. Co krok ławeczki z możliwością odpoczynku i złapania oddechu. Z góry zbiegamy w lewo na odcinek szutrowy grobli z dominującą nad tym obiektem tamą. Biegnąc dalej skręcamy ponownie w lewo na nawierzchnię asfaltową i brukowaną gdzie mijamy spacerujące rodziny z dziećmi, wędkarzy, rowerzystów, a bokiem widzimy "twardo" trenujących na skateparku miłośników rolek, deskorolek i rowerów bmx. W pobliżu widać tez niedawno oddany do użytku nowy wiadukt kolejowy. Jest na co popatrzeć! Po przebiegnięciu ostatnich 500 metrów docieramy do mety. A może by tak jeszcze jedno kółeczko ?!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group