Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bieg Inaugurujący Ścieżkę Biegową nad Zalewem Witoszówka

Poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 12:59
Aktualizacja: 12:59
Autor: red.
Świdnica: Bieg Inaugurujący Ścieżkę Biegową nad Zalewem Witoszówka
Fot. użyczone
W sobotę, 23 sierpnia nad zalewem Witoszówka oficjalnie otwarto ścieżkę biegową "Biegiem po Świdnicy – Żebyś biegał na cały rok". To wspólny projekt Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Urzędu Miejskiego i Radia Wrocław.

Radio Wrocław, komentowało na żywo uroczyste otwarcie jak też i sam bieg. Ścieżka w Świdnicy to trzynasty tego typu wspólny projekt PRW na Dolnym Śląsku. Jak podkreślano- to szczęśliwa trzynastka. Ścieżkę biegową i pierwszy bieg inauguracyjny otworzyli wspólnie przy aplauzie szykujących się do zmagań sportowców prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek i dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Edmund Frączak oczywiście wraz z komentującym całe wydarzenie Robertem Skrzyńskim z Radia Wrocław.

Bieg miał charakter rekreacyjny. Dystans wynosił 1577 metrów. Można było biec w zależności od indywidualnej kondycji startujących od 1 do 3 okrążeń. Na starcie powitano pomimo niepewnej pogody ponad stu uczestników. Odbyły się dwa biegi: bieg główny dla dorosłych w każdym wieku oraz młodzieży. Tu mogliśmy spotkać na trasie znanych samorządowców i sportowców. Mimo tego, że bieg miał charakter czysto rekreacyjny to ambicja i hart ducha wielu uczestników objawiły się doskonałymi wynikami. Komentator Radia Wrocław podkreślał wielokrotnie, że Świdnica to miasto sportu, gdzie stwarzane są coraz dogodniejsze warunki do jego uprawiania. Bieg Krasnala przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych również wzbudził szczere emocje i zainteresowanie. To zrozumiałe. Na nasz świdnicki sportowy narybek trzeba mieć już teraz oko. Każdy biegnący otrzymał pamiątkową koszulkę i medal. Dodatkowo losowane były wśród uczestników atrakcyjne nagrody rzeczowe. Impreza wpisała się doskonale w ramy II Zjazdu Wszystkich Świdniczan. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

(OSiR Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group