Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 706
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Bieg na milę

Czwartek, 1 września 2022, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: red
Świebodzice: Bieg na milę
Fot. organizatorzy
Klub Sportowy GVT, organizator coraz popularniejszego w Świebodzicach Pikniku Rowerowego, tym razem zaprasza na Bieg na 1 Milę. Zawody dla dorosłych i dla dzieci odbędą się 11 września w świebodzickim Parku Sportowym przy ulicy Księcia Bolka.

Zawodnicy po 13. roku życia będą rywalizować na dystansie 1609 metrów, czyli właśnie 1 mili. Na dzieci czekają o wiele krótsze trasy. Dla wszystkich uczestników, i tych dużych, i tych małych, przewidziano wodę, pamiątkowe medale i posiłek regeneracyjny.

Zwycięzcy w kategoriach open kobiet i mężczyzn uhonorowani zostaną atrakcyjnymi nagrodami. Podium przewidziano dla trzech najszybszych zawodniczek i zawodników. Dzieci klasyfikowane będą w zależności od grupy wiekowej.

– Świebodzicki Bieg na 1 Milę, tak samo jak Piknik Kolarski, ma być zachętą do wspólnego i aktywnego spędzania czasu wolnego, do organizowania rodzinnych czy przyjacielskich spotkań wokół sportu – mówi Zbigniew Gucwa, pomysłodawca wydarzenia i zarazem trener oraz dyrektor sportowy KS GVT. – Nieważne, w jakiej ktoś jest formie, czy biega szybko, czy wolno, ważne, żeby stanął na starcie i zmierzył się z tym dystansem.

Szczególnie że – jak podkreśla ten doświadczony szkoleniowiec – to są zawody, więc będzie rywalizacja, która mobilizuje do większego wysiłku.

– Choć nic nie zastąpi wyścigu, to już po nim każdy może sam, w dowolnym momencie, pobawić się i sprawdzić na tej trasie. Zachęcam, bo dystans nie jest zbyt wymagający, ale każdy postęp, skrócenie czasu biegu na tych 1609 metrach o kolejne sekundy przynosi ogromną satysfakcję. I o to przede wszystkim chodzi w amatorskim uprawianiu sportu. A jeśli rodzic czerpie radość z aktywności sportowej, łatwo będzie mu „zarazić” tym bakcylem także swoje dzieci, odciągając je od wszechobecnych ekranów – mówi Zbigniew Gucwa.

Zawodniczki i zawodników po 13. roku życia obowiązują zgłoszenia online, których dokonać można tylko do poniedziałku 5 września pod tym linkiem: https://zapisy.inessport.pl/index.php?idm=5&idp=0&act=zgloszenie-zawodnika&event=844

Opłata startowa wynosi 20 zł, jest symboliczna i przeznaczona zostanie na tego rodzaju – prosportową – działalność KS GVT oraz funkcjonującej przy klubie dziecięcej i młodzieżowej GVT Pho3nix Akademia.

Dzieci zapisywane będą w dniu zawodów, starty dla nich są całkowicie bezpłatne. Biuro zawodów w Parku Sportowym będzie czynne w niedzielę, 11 września, od 9.00 do 11.30.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group