Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bieg na orientację

Sobota, 5 września 2020, 12:49
Aktualizacja: 12:50
Autor: red
Świdnica: Bieg na orientację
Fot. UM Świdnica
Chcesz sprawdzić swoją kondycję? Potrafisz szybko podejmować decyzje i wiesz jak korzystać z mapy? W takim razie zgłoś się do udziału w Mistrzostwach Świdnicy w biegu na orientacje. Tym razem zawody zorganizowane zostaną na terenie Parku Centralnego. Start w sobotę, 19 września.

Bieg na orientację to doskonała forma aktywności sportowej, która łączy wysiłek fizyczny i myślenie. Uczy koncentracji, trafnego podejmowania decyzji i planowania. Jest sportem dla całych rodzin, który daje możliwość obcowania z naturą i aktywności na świeżym powietrzu. Osoby zainteresowane udziałem w mistrzostwach muszą wypełnić specjalny formularz dostępny na fanpage „Sport Świdnica” na Facebooku. Start dla mieszkańców Świdnicy jest darmowy. Pozostali chętni są zobowiązani do uiszczenia opłaty w wysokości 20 zł.

Organizatorem mistrzostw jest Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej oraz Hufiec ZHP Świdnica. Zawody rozegrane zostaną w 3 kategoriach. Uczestnicy będą mogli wystartować indywidualnie na trasie krótkiej (1,8 km, 14 punktów kontrolnych) i długiej (3,0 km, 16 punktów kontrolnych) lub w kategorii rodzinnej (2,3 km, 14 punktów kontrolnych). Dla zwycięzców przewidziano dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
- Zachęcamy serdecznie świdniczan i nie tylko do udziału w zawodach. Gwarantujemy świetną zabawę niezależnie od tego czy startujesz sam czy w drużynie. Jednocześnie apelujemy do wszystkich uczestników aby przed wzięciem udziału w zawodach zapoznali się z zaleceniami COVID-19 znajdującymi się w regulaminie, który dostępny jest na naszym fanpage „Sport Świdnica” – mówi Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Równocześnie z Mistrzostwami Świdnicy odbędą się harcerskie Chorągwiane Zawody na Orientację, z osobnymi kategoriami oraz klasyfikacją.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group