Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa Ruda: Bieg Na Wielką Sowę wśród najlepszych w Polsce

Wtorek, 4 grudnia 2012, 17:09
Aktualizacja: 17:10
Autor: MDvR
Nowa Ruda: Bieg Na Wielką Sowę wśród najlepszych w Polsce
Fot. użyczone
Ogromny sukces odnieśli organizatorzy tegorocznego 3. Biegu Na Wielką Sowę, czyli Centrum Kultury i USKS Gminy Nowa Ruda, rozegranego 19 sierpnia 2012 roku pod patronatem honorowym Wójta Sławomira Karwowskiego.

Co roku największy portal informacyjny dla biegaczy górskich (BiegiGorskie.pl) organizuje plebiscyt na najlepsze biegi górskie w kraju. Udział w głosowaniu mogą brać tylko i wyłącznie zawodnicy, biorący udział w poszczególnych zmaganiach. W sezonie 2012 do rywalizacji o miano „Najlepszego biegu alpejskiego” (jest to tzw. bieg pod górę) przystąpili organizatorzy 31 tego typu imprez z terenu całej Polski. Wśród nich pojawiły się zawody rozgrywane w tak znanych miejscowościach jak m.in. Żywiec, Szczyrk, Międzygórze, Zakopane, Karpacz czy Wisła. Głosowanie trwało do 30 listopada b.r. Miło nam poinformować, że głosami sportowców, którzy docenili zarówno poziom organizacyjny jak i walory krajobrazowe, drugie miejsce w skali ogólnopolskiej i zaszczytny tytuł „Srebrnej Kozicy” zdobył rozgrywany w Ludwikowicach Kłodzkich i Sokolcu „3. Bieg Na Wielką Sowę”. „Złotą Kozicę” otrzymał „Tatrzański Bieg Pod Górę”, z metą na Kasprowym Wierchu.

Warto dodać, że plebiscyt rozgrywany był w trzech kategoriach biegowych: wspomniany już „bieg alpejski” (tylko pod górę), „bieg anglosaski” (góra - dół) oraz „bieg na długim dystansie” (od półmaratonu wzwyż). Łącznie w trzech kategoriach rywalizowało niemal 70 biegów, spośród których „3. Bieg Na Wielką Sowę” uplasował się na 3. miejscu w klasyfikacji open! Dzięki zajęciu miejsca na podium, bieg ten otrzymał kategorię M, co oznacza, iż w 2013 roku zawodnicy biorący w nim udział będą mogli zdobyć dużą ilość punktów indywidualnych,.

Przypominamy, że w tym roku na starcie „3. Biegu Na Wielką Sowę” stawiło się 200 zawodników i zawodniczek, w tym reprezentanci m.in. Kenii, Białorusi, Czech. Ten niebywały sukces jest nie tylko ogromnym wyróżnieniem i nobilitacją dla organizatorów, ale także szansą na rozwój zarówno samej imprezy jak i rekreacji oraz turystyki w Górach Sowich.

Po więcej informacji o biegu i plebiscycie zapraszamy na stronę www.bieg.wielkasowa.net oraz na portal www.biegigorskie.pl

Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo z „3 Biegu Na Wielką Sowę” pod adresem:
http://www.youtube.com/watch?v=nbfanisskkU

(Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group