Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1017
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym, po raz pierwszy w Jaworzynie

Poniedziałek, 27 lutego 2017, 17:42
Aktualizacja: 17:44
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym, po raz pierwszy w Jaworzynie
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W niedzielę 26 lutego w blisko 240 miastach w całym kraju, już po raz piąty odbyły się okolicznościowe biegi „Tropem Wilczym”.

W Jaworzynie Śląskiej biegaliśmy po raz pierwszy. Data biegu co roku wyznaczana jest na dzień wolny od pracy przypadający najbliżej święta państwowego – Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które obchodzone jest 1 marca.

Pomimo, że pogoda na przełomie lutego i marca nie jest najprzyjemniejsza, to jednak na starcie biegu pojawiło się ponad stu biegaczy, w tym spora grupa dzieci.

Zarówno start, jak i meta biegu wyznaczone zostały na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej. Dzieci miały do pokonania dystans 400 m., natomiast młodzież i dorośli startowali w biegu głównym na dystansie 1963 m. Długość dystansu do pokonania nawiązuje do roku, w którym stracony został ostatni z żołnierzy, którzy po II Wojnie Światowej nie złożyli broni i pozostali w podziemiu. Tym żołnierzem był Józef Franczak ps. „Lalek”, który w partyzantce walczył łącznie 23 lata (z czego 18 lat po wojnie).

Zaproszenie do wspólnego biegania przyjął Wicewojewoda Dolnośląski Pan Kamil Zieliński. Wśród uczestników biegu byli tacy, którzy imponowali formą i przygotowaniem fizycznym, ale byli również i ci, którzy za cel postawili sobie ukończenie biegu. Tym razem miejsca nie były najważniejsze, liczyło się uczestnictwo. Każdy z biegaczy otrzymał pamiątkową koszulkę i medal za ukończenie biegu. Dodatkowo rozlosowane zostały atrakcyjne nagrody, za których ufundowanie serdeczne podziękowania należy złożyć firmom: ZPS Karolina, Magnolia Rast oraz JAKO.
Po zakończeniu biegu, na wszystkich uczestników czekał gorący posiłek w postaci pysznej grochówki.

Z pewnością można stwierdzić, że bieg „Tropem Wilczym” udał się i wypada mieć nadzieję, że na trwałe wejdzie do kalendarza gminnych imprez zarówno sportowych, jak i patriotycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group