• Sobota, 16 listopada 2019
  • Godz. 23:09
  • Imieniny: Edmunda, Gertrudy, Marii
  • Czytających: 1361
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Bieg "Tropem Wilczym" w Jaworzynie Śląskiej

Wiadomości: Jaworzyna Śląska
Niedziela, 3 marca 2019, 18:55
Aktualizacja: Wtorek, 5 marca 2019, 8:57
Autor: red
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Jaworzyna Śląska pamięta o Żołnierzach Wyklętych. W południe, 3 marca 2019 r. na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej Burmistrz Jaworzyny Śląskiej, Grzegorz Grzegorzewicz przywitał prawie 200 osób, które zebrały się, aby wziąć udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym".

Gmina Jaworzyna Śląska od kilku lat bierze udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Wolność i Demokracja. W tym roku Jaworzyna Śląska także znalazła się w gronie prawie 400 miejscowości w całej Polsce, które postanowiły uczcić bohaterstwo żołnierzy podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego.

Lokalnym organizatorem biegu była Gmina Jaworzyna Śląska i Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna przy pomocy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzynie Śląskiej oraz pracowników jednostek organizacyjnych, a także wolontariuszy z Klubu Młodzieżowego.

Bieg rozpoczął się po odczytaniu okolicznościowego listu od Prezydenta Andrzeja Dudy, skierowanego do organizatorów i uczestników imprezy. W pierwszej kolejności na krótszą trasę wybiegli najmłodsi zawodnicy, niektórzy w towarzystwie rodziców, gdyż jak zwykle na imprezy biegowe w Jaworzynie Śląskiej przybyły całe rodziny. Następnie wystartował bieg główny, na symbolicznym dystansie ok. 1963 m. Organizatorzy nie prowadzili klasyfikacji - liczył się sam udział w imprezie i pamięć o bohaterskiej historii Żołnierzy Niezłomnych.

Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe pakiety startowe - koszulki, medale, opaski. Na uczestników biegu oprócz ciepłego posiłku oraz napojów przygotowanych przez organizatorów czekały także nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów: Gminę Jaworzyna Śląska, ZPS "Karolina" Sp. z o. o., firmę JAKO, Restaurację Magnolia Rast. Nagrody rozlosowano wśród wszystkich, którzy zgłosili swój aktywny udział w imprezie.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group