Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1049
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Biega po schodach

Sobota, 27 maja 2023, 11:31
Autor: red
Witoszów Dolny: Biega po schodach
Fot. Gmina Świdnica
Pan Edward Kościak ma 84 lata i jest najstarszym biegaczem w Polsce, który osiąga znakomite wyniki w tym sporcie. Biega po schodach m. in. w Sky Tower we Wrocławiu czy w najwyższym budynku w Polsce liczącym 49 pięter i 1142 schody.

Jego rekord to wynik poniżej 9 minut. Na swoim koncie ma liczne tytuły mistrzowskie, wielokrotnie był mistrzem Polski. W ostatnich dniach zawitał, a w zasadzie przybiegł na spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym.

Wszystko za sprawą pani Anny Szuszek, nauczycielki nauczania edukacji wczesnoszkolnej, której mistrz Polski jest tatą. Moja pasja rozpoczęła się w 1960 r. w wojsku. Najpierw było bieganie po płaskim terenie, potem po górach, a od 9 lat bieganie po schodach. Bieganie po schodach to trudna dyscyplina, wymagająca ogromnej siły i wytrzymałości, ale przynosi wiele korzyści dla zdrowia i kondycji. Wzmacnia mięsnie, poprawia wydolność sercowo-naczyniową, spala kalorie, wzmacnia kości i poprawią koordynację i równowagę – przekonywał uczniów pan Edward.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o tej mało widowiskowej dyscyplinie sportowej. Spotkanie zakończyła wspólna sesja zdjęciowa i autografy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group