Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 1274
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rogoźnica: Biegali w Rogoźnicy

Środa, 18 maja 2022, 10:58
Aktualizacja: 10:58
Autor: red
Rogoźnica: Biegali w Rogoźnicy
Fot. UM Strzegom
W sobotę 14 maja br. – po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa – w pięknej scenerii parku w Rogoźnicy odbyła się kolejna edycja "Biegu pamięci" Rogoźnica – Gross–Rosen 2022 pn. "Biegaj z LZS".

W tej lubianej przez wszystkich imprezie sportowej wzięło udział 281 zawodniczek i zawodników z Dolnego Śląska, w tym oczywiście z gminy Strzegom.

Wydarzenie tradycyjnie rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Mauzoleum na terenie Muzeum Gross-Rosen. Władze samorządowe Strzegomia reprezentowali: wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Monika Kozłowska oraz radni: Dorota Kwaśnicka i Paweł Gołąb. Wiązanki złożyli również przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy oraz Muzeum Gross-Rosen. W uroczystości wziął także ksiądz proboszcz Paweł Łabuda.

W biegach - w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach - wystartowało łącznie 281 zawodniczek i zawodników. Wszyscy uczestnicy otrzymali gorący posiłek. Najlepsze szóstki w każdej kategorii wiekowej zostały nagrodzone pamiątkowymi statuetkami, koszulkami oraz nagrodami rzeczowymi.

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu, Gmina Strzegom, Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy, Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Świdnicy, Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. w Strzegomiu, Oddział Miejsko-gminny ZOSP RP w Strzegomiu, Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnicy, Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, Strzegomskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie "Strażacy wspólnie przeciw Białaczce".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group