Czytających: 1084

Strzelce: Biegi przełajowe

Sobota, 10 października 2020, 9:59
Dobre zawody w wykonaniu biegaczy ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach.

Już po raz siódmy odbył się Finał Jesiennych Biegów Przełajowych w Krzyżowej. Organizatorem zawodów były Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, Stowarzyszenie Świdnicka Grupa Biegowa, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Grodziszczu.

Skład drużyny Szkoły Podstawowej w Strzelcach reprezentującej Gminę Marcinowice stanowiło szesnastu uczniów klas IV- VIII. Młodzi sportowcy spisali się na medal. Liczba startujących w poszczególnych grupach biegowych była duża, a organizatorzy przewidzieli nagrody za miejsca od I do VIII.

Najlepszy wynik w swojej kategorii wiekowej osiągnął Szymon Manijak z kl. VII, zajmując II miejsce, a na pozycji VII uplasowała się Nicola Oleszek, również z kl. VII. V miejsce, w kategorii rocznika 2006- 2007, zajął Paweł Zaperty. Jego brat, Piotr Zaperty, zajął miejsce VII.

Pozostali zawodnicy również osiągnęli punktowanie miejsca, co pozwoliło na uzyskanie przez Gminę Marcinowice VI lokaty na 21 startujących gmin.