Imieniny: Józefa, Bogdana
Czytających: 1216

Żarów: Biegi strefowe

Wtorek, 6 października 2020, 11:32
Na starcie 5. Żarowskich Biegów Strefowych, które odbyły się w niedzielę, 4 października stanęło ponad 250 uczestników. Do pokonania były dwa dystanse 5 i 10 kilometrów, a ci najbardziej odważniejsi śmiałkowie pobiegli na obydwu dystansach.

Głównym sponsorem imprezy była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” sp. z o.o. Żarowskie Biegi Strefowe wsparli także: PCO Żarów, JAKO Polska, Yagi, Electrolux Żarów, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Centrum Pucharowe „T.M” s.c., gmina Żarów. Organizacji wydarzenia podjęło się Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Nie obyło się także bez biegów dla dzieci, które miały miejsce na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Żarowie.

W kategorii mężczyźni w biegu na 5 km pierwsze miejsce zajął Rafał Bardziński z czasem 00:17,13. Drugi na tym dystansie był Bartłomiej Wojsław, któremu do zwycięstwa zabrakło 11 sekund, trzecie miejsce na podium wywalczył Krystian Walewski uzyskawszy czas 0:17:39. W kategorii panie triumfowała Anna Ficner z czasem 00:18:48, która była również ubiegłoroczną zwyciężczynią Żarowskich Biegów Strefowych. Drugą lokatę na dystansie 5 km zdobyła Jagoda Durkalec (00:19,05), trzecie miejsce wywalczyła Małgorzata Moczulska z wynikiem (00:19,21).

W biegu na 10 km zwyciężył również Rafał Bardziński, który przebiegł ten dystans w czasie 00:35,24. Drugie miejsce zajął Tomasz Sobczyk, któremu zabrakło do zwycięstwa zaledwie pół minuty, a trzecie Tomasz Wiśniewski z wynikiem (00:36,38). W kategorii panie wygrała również Anna Ficner niekwestionowana królowa Żarowskich Biegów Strefowych, uzyskawszy czas na mecie (00:39,12). Drugie miejsce dla Małgorzaty Moczulskiej (00:40,46), miejsce na podium zamykała Magdalena Bednarczyk (00:44,03).

Nagrody zawodnikom wręczali Artur Siennicki prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”, burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Organizator Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie pragnie serdecznie podziękować sponsorowi głównemu 5. Żarowskich Biegów Strefowych Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Słowa podziękowania należą się również pozostałym firmom, które wsparły sportowe wydarzenie: PCO Żarów, JAKO Polska, Yagi, Electrolux Żarów, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Centrum Pucharowe „T.M” s.c., gmina Żarów.