Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1913
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Biegiem promują akcję

Środa, 6 września 2023, 11:18
Aktualizacja: 11:19
Autor: red
Świdnica: Biegiem promują akcję
Fot. organizatorzy
Dobra zabawa połączona z promocją rodzicielstwa zastępczego – przed nami II Bieg po Rodzinę Zastępczą. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie – organizator wydarzenia – entuzjastów biegania zaprasza w niedzielę, 10 września do Parku Centralnego w Świdnicy. Start biegu o godz. 14.00.

Bieg po Rodzinę Zastępczą już po raz drugi organizowany jest w Świdnicy. - Podobnie jak w poprzednim roku zapraszamy na piknik rodzinny, którego najważniejszym wydarzeniem będzie właśnie bieg – mówi Beata Galewska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

– Nasz cel to szeroko rozumiana promocja rodzicielstwa zastępczego. W powiecie świdnickim brakuje rodzin zastępczych, niemal cały czas na zastępczy dom czeka około setka dzieci. Dlatego nie odpoczywamy w kwestii poszukiwania nowych kandydatów. Takie wydarzenia jak bieg czy organizowany przez nas w dniu rodzicielstwa zastępczego koncert organowy to wydarzenia, które mają zachęcić mieszkańców do zapoznania się z tematem rodzicielstwa zastępczego. Jest to też wspaniała okazja, by poznać już działające rodziny zastępcze i dzieci w nich umieszone – dodaje.

Wzorem ubiegłego roku bieg ma charakter otwarty i zaplanowany jest na dwóch dystansach, w zależności od możliwości biegacza – 1000 i 2000 metrów! Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal oraz koszulkę. Organizatorzy zadbali też o dodatkowe atrakcje – na najmłodszych będą czekały gry i zabawy prowadzone przez Ludowe Zespoły Sportowe oraz dmuchane zamki!

Zapisy tuż przed biegiem, start o 14.00!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group