Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Biesiada Folklorystyczna z okazji jaworzyńskich Senioraliów

Środa, 21 września 2016, 13:52
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Biesiada Folklorystyczna z okazji jaworzyńskich Senioraliów
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Z okazji Jaworzyńskich Dni Seniora, których pomysłodawcą jest Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jaworzynie Śląskiej, odbyła się Biesiada Folklorystyczna.

Sobotnie biesiadowanie rozpoczęli swoim występem gospodarze spotkania, czyli „Jaworzynianie”, na których zaproszenie przybyło do Jaworzyny Śląskiej pięć zespołów ludowych z naszego regionu.

W sali konferencyjnej na Stadionie Miejskim wystąpili również: „Goczałkowianie” z Goczałkowa, Zespół Ludowy „Cicha Woda” z Udanina, Zespół Śpiewaczy „Uciecho-Wianki” z Uciechowa, „Krukowianie” z Krukowa, a także Zespół wokalno-muzyczny „Retro” ze Strzegomia. Zarówno zespołom, jak i przybyłym widzom, czas upłynął w przyjaznej i bardzo serdecznej atmosferze, której towarzyszyło wspólne śpiewanie dobrze znanych, ludowych piosenek.

Zespoły z rąk Burmistrza Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicza oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Sołtysa, odebrały podziękowania i upominki przygotowane przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną oraz Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej. Po części artystycznej odbyła się także zabawa taneczna dla seniorów, która potrwała do późnych godzin wieczornych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group