Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Biesiada Walentynkowa w Domu Dziennego Pobytu "Przystań"

Środa, 22 lutego 2012, 9:27
Aktualizacja: 9:29
Autor: red
Świdnica: Biesiada Walentynkowa w Domu Dziennego Pobytu "Przystań"
Fot. użyczone
Coraz częściej współczesny Senior to osoba, która swoją charyzmą i aktywnością dorównuje osobom znacznie młodszym od siebie. Senior to człowiek przeżywający drugą młodość, którego od osób młodych wiekiem różni tylko... wiek i doświadczenie.

W ramach promowania społecznej aktywności osób starszych 14 lutego w DDP „ Przystań”odbyła się Biesiada Walentynkowa, którą przygotowli seniorzy oraz wolontariusze z Gimnazjum Nr 3 w Świdnicy.
Seniorzy na tą okazję w ramach pracowni kulinarnej, którą prowadzi p. Agnieszka Moskwa upiekli cista, natomiast na zajęciach manualnych pod kierunkiem p. Jolanty Rosinskiej powstały piękne upominki walentynkowe w formie odlewów gipsowych.

Spotkanie uświetniła grupa teatralna Uniwersytetu III Wieku, prowadzona przez p. Teresę Corę, która przedstawiła teatralne scenki humorystyczne.

Podczas wspólnej zabawy wolontariusze z Gimnazjum Nr 3 - Roksana Łętowska, Justyna oraz Karolina Wołowicz , Katarzyna Bakalarska, Paulina Staszkiewicz i Ania Starczewska pod przewodnictwem Anny Sochockiej terapeutki DDP prezentowały układy taneczne oraz deklamowały wiersze własnej twórczości o miłości , przyjaźni i szacunku.

Pensjonariuszki DDP p. Teresa Kosek i p. Barbara Chmura – przygotowały specjalnie na dzisiejsze spotkanie wiersze własnej twórczości .

Na zakończenie biesiady wybrano Walentynkę i Walentego 2012 roku: Walentynką została p. Teresa Franckiewicz, Walentym p. Jan Pioch.

"Nasi seniorzy bardzo lubia ten dzień i z wielka przyjemnością angazuja sie zarówno w przygotowanie spotkania, jak również w samą zabawę. Ciesze się, że coraz częsciej udaje nam sie zaangarzowac we wspólnych przedsięwzięciach seniorów i młodzież. " - dodaje administrator DDP „ Przystan” Małgorzata Ćwiek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group