Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boleścin: Biorą sprawy w swoje ręce

Piątek, 24 maja 2013, 12:48
Aktualizacja: 12:49
Autor: red.
Boleścin: Biorą sprawy w swoje ręce
Fot. użyczone
Działająca od połowy grudnia 2011 roku grupa młodzieżowa „Cesarz Boleścin” zdążyła aktywnie włączyć się w życie społeczności lokalnej, przygotowując m.in. bożonarodzeniowe dekoracje, organizując Sylwester, spotkania noworoczne na świetlicy, letni wypoczynek, czy porządkując swoją miejscowość. Teraz postanowili wziąć sprawy w swoje ręce – będąc uczestnikami unijnego projektu w Krzyżowej.

- W grudniu 2012 r. nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Krzyżowa, która rozpoczęła się spotkaniami i warsztatami w ramach projektu unijnego „Jak wziąć sprawy w swoje ręce- inicjatywa grupy młodzieżowej Cesarz Boleścin”. Projekt ma na celu nauczyć nas jak pisać wnioski o dotacje unijne, w jaki sposób radzić sobie z problemami, z którymi na co dzień borykają się mieszkańcy wsi oraz jak kształtować naszą ścieżkę kariery, dzięki spotkaniom z doradcą zawodowym. Projekt potrwa do września br. i zakończy się otrzymaniem certyfikatów. Już teraz doposażyliśmy naszą świetlicę w komputer przenośny oraz urządzenie wielofunkcyjne. W ramach spotkań mocno zintegrowała się też nasza grupa, dzięki czemu wspólnie podjęliśmy kolejne zadanie i napisaliśmy wniosek o dotację dla naszej nowo powstałej drużyny tenisa stołowego. Chcemy również stworzyć na świetlicy w Boleścinie małą biblioteczkę oraz rozpocząć od nowego roku szkolnego spotkania promujące czytanie książek. W trakcie zajęć świetlicy środowiskowej będziemy poświęcać 3 godziny tygodniowo na ćwiczenia z animatorem i trenerem – mówi Daniel Wieczorek, który przewodniczy młodzieżowej grupie.

Grupa młodzieży konsekwentnie realizuje swoje cel. A do swoich działań chce włączyć jak największą liczbę mieszkańców. Za sobą mają już akcję sprzątania, którą zorganizowali po raz drugi. 1 czerwca planują festyn rodzinny.

- W tym roku przeprowadziliśmy akcję „Na wiosnę sprzątamy wioskę”. Podjęliśmy się generalnego sprzątania swojej miejscowości. Posadziliśmy krzewy oraz usunęliśmy stare ławki, które wkrótce zastąpią nowe. Nasze pracę potrwają do końca czerwca. W planach mamy zamontowanie nowych tablic ogłoszeniowych, ławek na placu zabaw oraz koszy na śmieci. Wszystkie środki finansowe, jakie udało nam się do tej pory zgromadzić przeznaczymy na budowę boiska do siatkówki plażowej. W związku z tym, że w naszej miejscowości jest dużo młodzieży, a nadchodzą wakacje postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym będziemy mogli spokojnie spotykać się. Mamy nadzieję, że do końca czerwca uda nam się rozpocząć wszelkie prace związane z budową i że już w wakacje będziemy mogli spędzać każdy wolny czas grając w siatkówkę - mówią przedstawiciele młodzieżowej grupy „Cesarz Boleścin”. Dlatego zapraszamy wszystkich na nasz festyn, który odbędzie się 1 czerwca o godz. 16 na boisku sportowym w Boleścinie.

W programie organizatorzy zapewniają liczne gry i zabawy dla całych rodzin, a dla najmłodszych zjeżdżalnie, trampoliny, jazdę konną oraz malowanie twarzy. Nie zabraknie również kulinarnych przysmaków, z których słynie RSP „Jedność” w Boleścinie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group