Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Biskup z wizytą w Areszcie Śledczym w Świdnicy

Czwartek, 22 listopada 2012, 18:49
Aktualizacja: 18:50
Autor: red.
Świdnica: Biskup z wizytą w Areszcie Śledczym w Świdnicy
Fot. użyczone
W ramach wizytacji parafii diecezji świdnickiej Areszt Śledczy w Świdnicy odwiedził 17 listopada Wikariusz Generalny bp dr Adam Bałabuch.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z Dyrekcją Zakładu Karnego i przedstawicielami administracji. Przybyli wraz z księdzem Biskupem goście, mieli okazję obejrzeć areszt śledczy i zapoznać się z podejmowaną na terenie więzienia działalnością resocjalizacyjną. Osadzeni - jak opowiadał ppłk Bogusław Wojtal mają możliwość angażowania się w różnego rodzaju działalność prowadzoną zarówno na miejscu, jak również poza murami. Dla uzależnionych, stworzono pomoc w rodzaju Koła AA. Działa tu także radiowęzeł, zespół muzyczny, a rękodzielnicy mogą po otrzymaniu zezwolenia wykonywać różne prace które stają się małymi dziełami sztuki. Obecnie jest tu ponad 300 osadzonych, z wyrokami od najniższych do 25 lat pozbawienia wolności w tym również tymczasowo aresztowani.

W dalszym ciągu wizyty, ksiądz Biskup spotkał się z osadzonymi, którzy z tej okazji przygotowali krótki występ zespołu muzycznego ze specjalnie opracowanymi pieśniami religijnymi. W wielu indywidualnych rozmowach z księdzem Biskupem osadzeni najczyściej poruszali temat prośby o modlitwę i błogosławieństwo dla nich i ich rodzin. Temat – rodzina i bliskie skazanym osoby, przewijały się najczęściej, zwłaszcza wtedy kiedy skazani wspominali kogo zostawili za kratami więzienia i kto czeka na ich powrót, bądź nie…

Tradycyjnie, więźniowie dziękując za przybycie księdza biskupa, przekazali mu osobisty dar. Tym razem była to rzeźba łabędzia, wykonana przez 2 więźniów. Ksiądz Biskup Bałabuch, w swoim słowie przypominał, że Bóg kocha wszystkich, że Jezus przyszedł zbawić grzeszników i droga do skorzystania z Bożego miłosierdzia jest zawsze otwarta dla tych, którzy się nawracają. Na zakończenie wszystkim udzielił swego pasterskiego błogosławieństwa.

(Rzecznik Prasowy Aresztu Śledczego w Świdnicy por. Łukasz Zamerski)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group