Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Biznes w sieci

Czwartek, 29 sierpnia 2019, 9:42
Aktualizacja: 10:44
Autor: red
Świebodzice: Biznes w sieci
Fot. UM Świebodzice
W dniach 24–25.08.2019r. odbyło się już drugie bezpłatne, modułowe szkolenie „Mój biznes w sieci”, realizowane w ramach projektu pn. „E–aktywni mieszkańcy Gminy Świebodzice”, dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014–2020.

W weekendowym szkoleniu uczestniczyło 12 osób, które mogły pogłębić swoją wiedzę między innymi w zakresie: bezpiecznego zarządzania prywatnością w sieci oraz bezpiecznego korzystania z serwisów społecznościowych, korzystania z dowolnych usług e-administracji, kupna i sprzedaży przez internet (portale aukcyjne) jak i również zakładania konta w ePUAP i profilu zaufanego oraz wykorzystania profilu zaufanego.

Trwają zapisy na kolejne bezpłatne szkolenie w ramach modułu „Tworzę własną stronę internetową (blog)”, które odbędzie się w dniach 28-29 wrzesień 2019 r. w godzinach od 10.00 do 16.00 w Urzędzie Miejskim w Świebodzicach (sala posiedzeń).

Tematyka modułu „ Tworzę własną stronę internetową (blog)”:

Rozpowszechnienie w sieci informacji o swojej stronie
Wyszukiwanie treści związanych z rozwojem zainteresowań, kursów e-learningowych, podcastów tematycznych, platform z zasobami do nauki dla osób dorosłych;
Uzyskiwanie pomocy online (czat, e mail, wideorozmowa) przy korzystaniu z usług firm turystycznych, telekomunikacyjnych, banków, urzędów itd.
Rozumienie zjawisk i zagadnień dotyczących tzw. fake news, hate, netykiety, ochrony wizerunku osób oraz prawa autorskiego. Prowadzenie komunikacji z odbiorcami strony i mediów społecznościowych
Hosting strony internetowej i rejestracja domeny internetowej.
Korzystanie z analityki internetowej (np. Google Analytics)
Internetowe instrumenty promocji (reklamy, płatne posty, pozycjonowanie itp.)
Bezpieczne zarządzanie prywatnością w sieci
Prowadzenie profilu na Facebooku, YouTube, Twitterze, Instagramie
Reagowanie na naruszenia własnych praw autorskich.
Korzystanie z banków zdjęć/klipów/dźwięków. Rodzaje licencji. Warunki użytkowania. Odpowiedzialność prawna. Plagiat. Prawo cytatu.
Utworzenie strony internetowej z wykorzystaniem prostych w obsłudze narzędzi. Podstawy obsługi systemów CMS i innych
Tworzenie treści (słownej, graficznej, muzycznej, filmowej) na stronę internetową z wykorzystaniem prostych aplikacji
Założenie konta w ePUAP i profilu zaufanego. Wykorzystanie profilu zaufanego

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Świebodzic do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu. Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona i w grupie może uczestniczyć tylko 12 osób, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu jest wiek powyżej 25 lat oraz zamieszkiwanie na terenie Świebodzic. Zapraszamy do zapisania się już dziś.

Zgłoszenia można dokonać za pomocą wypełnionego formularza drogą elektroniczną na adres: joanna.szynalska@swiebodzice.pl ilona.rubis@swiebodzice.pl lub telefonicznie 74/ 645 63 09.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group