• Środa, 17 lipca 2019
  • Godz. 6:36
  • Imieniny: Aleksego, Anety, Bogdana, Jadwigi
  • Czytających: 781
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Biznesmeni zjadą do Świdnicy...

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 24 listopada 2009, 9:43
Aktualizacja: 9:47
Autor: MaS
Fot. Wiktor Bąkiewicz
...by wziąć udział w konferencji „Business 2 Business”, która będzie miała miejsce w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych w dniach 26–27 listopada.

Będą wśród nich przedsiębiorcy z powiatu świdnickiego oraz z wałbrzyskiej i legnickiej specjalnej strefy ekonomicznej. Wymienią się doświadczeniami dotyczącymi m. in. marketingu, reklamy, sprzedaży, zarządzania zasobami ludzkimi. Kryzys mobilizuje biznesmenów do współdziałania i większej integracji ze środowiskiem.

- Z pewnością cennym aspektem konferencji będzie dialog samorządu i biznesu. Otwartość i świadomość oczekiwań oraz planów wpływa bez wątpienia na efektywne działanie obu stron. Możliwe, że to właśnie konferencja stanie się okazją do wytyczenia nowych celów i podjęcia kolejnych wspólnych inicjatyw. – pisze w liście do organizatorów prezydent Wojciech Murdzek, sprawujący patronat nad konferencją.

Prelekcje będą poświęcone: szkoleniu i rozwojowi pracowników w służbie biznesu, standardom etycznym, wizerunkowi firmy w Internecie. Uczestnicy dowiedzą się też, jak motywować pracownika, kiedy sytuacja ekonomiczna pozbawia firmę możliwości przyznawania podwyżek czy dodatkowych wynagrodzeń lub jak wykorzystać „coaching”, czyli metodę dialogu i doradztwa, aby zmienić przekonania i postawy własne oraz pracowników. Zostanie też przedstawiony zarys statystyczny rynku pracy w mijającym roku i propozycje skutecznych metod rekrutacji.

Pomysłodawczynią konferencji jest Joanna Czarnecka, trener coachingu, terapeutka związków, mediator biznesowy i społeczny. – Po prawie trzech latach wracam do Świdnicy, by zrobić coś, co jak wierzę pozwoli na jeszcze lepszy kontakt i rozwój zawodowy miasta i ludzi. Tu się urodziłam i wychowałam, i stąd też wyjechałam w przekonaniu, że czas na zmianę i rozwój. Dziś zauważam, jak wiele się działo przez ten czas i jak wiele się zmieniło. Jak wiele nowych miejsc, rzeczy i działań zaistniało. – stwierdza pani Joanna.

Jak prelegenci wystąpią m. in. Wojciech Męciński, Piotr Szymkowiak, Anna Krzyż i Piotr Ławacz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group