Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Blisko 140 interwencji

Niedziela, 25 października 2020, 15:20
Autor: red
Świdnica: Blisko 140 interwencji
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 16–22 października 2020 roku. W minionym tygodniu zrealizowano 138 interwencji.

16.10.2020r. godz.14.40 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od kobiety w podeszłym wieku mieszkającej w Rynku. Osoba ta ze względu na chorobę nie mogła samodzielnie wykupić przepisanych jej leków. Strażnicy standardowo sprawdzili, czy wskazane mieszkanie nie figuruje w wykazie lokali objętych kwarantanną, a następnie wykupili lekarstwa dla starszej kobiety.

16.10.2020r. godz.17.32– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące dużej grupy młodzieży, która przebywając na ulicy Wewnętrznej nie stosowała się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Przeprowadzono rozmowę ostrzegawczą. Cała grupa założyła maseczki.

17.10.2020r. godz.4.09 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca ulicy Kopernika. Mężczyzna twierdził, że jego mieszkanie jest zalewane, przez lokatorkę mieszkającą powyżej. Kobieta jest w podeszłym wieku, słabo słyszy i nie otwiera drzwi. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. W związku z zaistniałą sytuacją na miejsce wezwano straż pożarną i Policję. Podjęto próbę nawiązania kontaktu z lokatorką przez okno. Ostatecznie okazało się, że intensywne pukanie w okno i drzwi przyniosło pozytywny rezultat. Lokatorkę (lat 90) udało się dobudzić. Kobieta zatkała odpływ w zlewie i nie zakręciła kranu, co spowodowało zalanie sąsiada z dołu. O całym zajściu powiadomiono rodzinę starszej pani.

19.10.2020r. godz.17.21 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał dość nietypowe zgłoszenie. Kobieta, która odwiedziła groby swoich bliskich na cmentarzu przy ulicy Słowiańskiej, zauważyła na głównej alejce bażanta, który głośno skrzeczał. W pobliskich krzakach na ptaka czaił się kot. Zgłaszająca w trosce o bezpieczeństwo ptaka wezwała straż miejską. Przybyli na miejsce funkcjonariusze nie zlokalizowali bażanta. Spacer po cmentarzu dla ptaka, prawdopodobnie zakończył się szczęśliwie, gdyż nie znaleziono również piór, które w wypadku ataku kota zapewne pozostałyby w miejscu zdarzenia.

20.10.2020r. godz.18.07 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące jednego ze sklepów przy ulicy Gdyńskiej. Zgłaszająca twierdziła, że klienci tego sklepu nie posiadają maseczek, a obsługa nie reaguje. Skierowani na miejsce strażnicy stwierdzili, że wszyscy klienci sklepu posiadają maseczki, jednak kierowniczka placówki przyznała, że zdarzają się przypadki osób, które wchodzą do sklepu bez maseczki i nie chcą jej założyć.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group