Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Blisko 1800 litrów nielegalnego spirytusu nie trafi na rynek

Środa, 22 stycznia 2014, 14:51
Aktualizacja: Czwartek, 23 stycznia 2014, 7:51
Autor: red.
Region: Blisko 1800 litrów nielegalnego spirytusu nie trafi na rynek
Fot. użyczone
Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu świdnickiego, podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości alkoholu niewiadomego pochodzenia. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie 1.8 tys. butelek ze spirytusem bez polskich znaków akcyzy. Wartość strat poniesionych przez skarb państwa z tytułu uszczuplenia podatku oszacowano na kwotę blisko 100 tys. złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej w Świdnicy działając wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Jeleniej Górze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości alkoholu bez polskich znaków akcyzowych.

Do zatrzymania doszło na terenie jednej z małych miejscowości w okolicy Strzegomia. Funkcjonariusze podjęli obserwację dostawczego Volkswagena w związku z podejrzeniem, że kierowca może transportować alkohol niewiadomego pochodzenia. Kiedy podjechał do drugiego samochodu dostawczego postanowili je skontrolować. Ich przypuszczenia potwierdziły się w stu procentach, ponieważ podczas sprawdzania wnętrza pojazdów funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 1800 butelek alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W tej sprawie policjanci zatrzymali 56-letniego kierowcę pojazdu.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. skąd pochodziło zabezpieczone mienie, także gdzie miało trafić. Wartość strat poniesionych przez skarb państwa z tytułu uszczuplenia podatku oszacowano na kwotę blisko 100 tys. złotych.

Towar bezakcyzowy przejęli funkcjonariusze Służby Celnej, którzy będą teraz prowadzić dalsze czynności w tej sprawie.

Mężczyzna za posiadanie alkoholu bez polskich znaków skarbowych odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group