Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Blisko pięć milionów złotych dla świdnickiego MPK

Środa, 19 czerwca 2013, 7:58
Autor: red.
Świdnica: Blisko pięć milionów złotych dla świdnickiego MPK
Fot. archiwum
Nowoczesne i przyjazne dla środowiska autobusy już niedługo wyjadą na ulice dolnośląskich miast dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Decyzję w tej sprawie podjął Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Korzystny kurs euro spowodował, że zarząd województwa na projekty związane z transportem miejskim i podmiejskim przeznaczy dodatkowo ponad 21,5 mln zł. Dzięki tej decyzji uda się zrealizować trzy projekty, które były dotychczas na liście rezerwowej.

Dzięki korzystnemu kursowi euro pieniądze trafią do beneficjentów, którzy ze względu na brak wystarczających środków nie otrzymali ich 21 maja 2013 roku. Wówczas zarząd województwa wybrał dwa projekty, na dofinansowanie których przeznaczył ponad 74 mln zł. Już wtedy środki zostały przyznane Kolejom Dolnośląskim, które planują zakup 6 nowych pociągów oraz Miejskiemu Zakładowi Komunikacyjnemu w Jeleniej Górze, który zakładał, że dzięki dofinansowaniu z Unii kupi nowe ekologiczne autobusy i wdroży System Biletu Elektronicznego. Koleje Dolnośląskie dostały kwotę o jaką się starały, czyli 68 mln zł, natomiast jeleniogórska spółka, ze względu na wyczerpanie środków, niespełna połowę wnioskowanej sumy, czyli 6,2 mln zł.

Na liście rezerwowej znalazło się 7 projektów, które starały się o dofinansowanie w wysokości 31,3 mln zł. Dzięki korzystnemu kursowi euro na projekty komunikacyjne zarząd przeznaczył dodatkowe 21,5 mln zł.

Środki te umożliwią:

- zwiększenie dofinansowania o 6,6 mln zł dla projektu Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Jeleniej Górze (dostaną tym samym pełną kwotę, o którą się starali)

- zakontraktowanie, w pełnej wnioskowanej kwocie dofinansowania, trzech najwyżej ocenionych projektów znajdujących się na liście rezerwowej:
1. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne "Świdnica" – dostanie 4,8 mln zł
2. gmina Legnica – otrzyma 4,8 mln zł
3. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Kłodzku – dostanie 5 mln zł

Wszystkie trzy projekty dotyczą zakupu nowych autobusów na potrzeby komunikacji miejskiej i podmiejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group