Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1226
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bliżej przyrody

Środa, 26 października 2011, 17:08
Aktualizacja: 17:14
Autor: red.
Świdnica: Bliżej przyrody
Fot. użyczone
W piękny, słoneczny dzień, uczniowie świdnickiej Szkoły Podstawowej nr 315 wyruszyli na „lekcję w przyrodzie”. Celem był rezerwat „Przełomy pod Książem” oraz Palmiarnia w Lubiechowie.

Wycieczka rozpoczęła się w rezerwacie. To piękny, malowniczo położony nad przełomem rzeki Pełcznicy, teren. Były wędrówki krętymi ścieżkami, podziwianie wspaniałych widoków Książańskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie przyglądali się przyrodzie z bliska, mogli poczuć jej zapach, wsłuchać się w jej odgłosy, dotknąć natury. Wykonując zadania w terenie bawili się i uczyli. W końcu wyprawa dotarła do Palmiarni (jednej z najpiękniejszych w Polsce). Tu zachwycały egzotyczne rośliny z gorących stref klimatycznych. Były mandarynki, cytryny, ananasy, owadożerne dzbaneczniki, palmy, wspaniałe kaktusy, agawy i wiele innych gatunków. Z lawy wulkanicznej pochodzącej z wulkanu Etna na Sycylii uformowano wzgórza z tunelami, kaskady wodne romantyczne zakątki z ławeczkami.

Dzięki pracy szkolnych fotografów: Angeliki Piekarz i Krystiana Pioruna wiele momentów utrwaliliśmy na zdjęciach. Będziemy mogli do nich zawsze wrócić!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group