Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 1358
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Bliźniaki na piątkę

Środa, 7 czerwca 2023, 11:07
Aktualizacja: 11:08
Autor: red
Gmina Świdnica: Bliźniaki na piątkę
Fot. Gmina Świdnica
Fabian Dariusz oraz Oliwier Józef Matuszny z Bystrzycy Górnej to bliźniaki na piątkę! A dokładnie piąta para bliźniąt powitana wyjątkowym pakietem powitalnym w ramach akcji „Największy Skarb Gminy to Ty!”.

To bliźniaki dwujajowe, na świat przyszły 15 marca 2023 roku. Po kilku tygodniach od narodzin wraz z rodzicami – Państwem Arletą i Kamilem – odwiedzili Urząd Gminy by odebrać przygotowane dla nich pakiety powitalne, w których znajdują się: segregator pediatryczny, list gratulacyjny, kosmetyki, pampersy, pluszowy kocyk. Taki pakiet otrzymuje każdy, nowo narodzony mieszkaniec naszej gminy. Dla bliźniąt przewidujemy dodatkowy prezent, tym razem był to fotelik samochodowy.

Jak przystało na rodzeństwo – choć urodzeni tego samego dnia – różnią się temperamentami. Dało się to zauważyć podczas spotkania z wójt gminy, kiedy to Fabian przespał prawie całe spotkanie, za to Oliwier był bardziej „rozmowny” i ruchliwy. Obaj chłopcy jednak są uroczy i jak mówią kochający rodzice, sprawiają ogromną radość i wiele wzruszeń. Świeżo upieczeni mamusia i tatuś dzielnie stawiają czoła wyzwaniom jakie niesie za sobą rodzicielstwo. Życzymy nieustającej cierpliwości i ogromu miłości!

Od początku 2023 roku (statystyki do kwietnia) na świat przyszło 38 dzieci, w tym 15 dziewcząt i 23 chłopców. W 2022 roku, na świat przyszło 112 nowych mieszkańców gminy Świdnica. Największą liczbą noworodków poszczycić się może Pszenno (14 dzieci). Drugie miejsce na „podium” zajmuje Witoszów Dolny (11 dzieci), a trzecie Słotwina (8 dzieci). Imionami, które były najczęściej nadawane niemowlakom w 2022 roku są wśród dziewcząt: Aniela, Hanna, Malwina; wśród chłopców: Jakub, Ignacy, Miłosz. Również często występującymi imionami są Michalina, Julia, Laura, Tymon, Antoni, Marcel. Od początku akcji (od 2016 roku) w gminie Świdnica urodziło się 1078 dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group