Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 548
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Błyszczak” pomaga w edukacji śmieciowej

Sobota, 29 czerwca 2013, 11:33
Aktualizacja: 11:35
Autor: red.
Świdnica: „Błyszczak” pomaga w edukacji śmieciowej
Fot. użyczone
Błyszczak – taką nazwę dla bohatera akcji ekologicznej „Czysta Świdnica” wybrali świdniczanie. Konkurs został rozstrzygnięty w ostatni weekend podczas pikniku ekologicznego, związanego z nowymi zasadami gospodarki odpadami. Piknik zorganizował Urząd Miejski, wspólnie z firmami, które zajmą się odbieraniem odpadów komunalnych (ZOM, Remondis), przy wsparciu Farmy Miejskiej.

Podczas pikniku przy punkcie informacyjnym „Czysta Świdnica” organizowane były zabawy i konkursy dla dzieci, a także działania edukacyjne dla młodych i dorosłych świdniczan. Przez cały czas trwania pikniku bohater „Czystej Świdnicy” propagował właściwe postępowanie z odpadami, odpowiadał na pytania, jak również sam „egzaminował” najmłodszych w kwestiach jak i gdzie należy segregować odpady.
Prócz tego w punkcie informacyjnym można było uzyskać informacje dotyczące: działania nowego systemu, segregacji odpadów, gdzie można zaopatrzyć się w pojemniki do zbierania odpadów zmieszanych, jak wypełnić deklaracje o opłacie za gospodarowanie odpadami i wiele innych, z którymi zwracali się mieszkańcy.

Autorką zwycięskiej nazwy dla bohatera „Czystej Świdnicy” jest p. Barbara Pidanty, która w nagrodę otrzymała tablet. Nazwa „Błyszczak” zwyciężyła w głosowaniu internetowym, pokonując: Sortusia, Czyściocha, Pucusia i Recyklusia. Wśród osób głosujących oraz osób, które zgłosiły swoją propozycję na nazwę dla bohatera rozlosowano nagrodę dodatkową – odtwarzacz MP4, który otrzyma p. Katarzyna Cichawa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group