Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 681
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Bo jak nie Ty, to kto?

Wtorek, 27 stycznia 2015, 11:51
Aktualizacja: 11:52
Autor: red.
Strzegom: Bo jak nie Ty, to kto?
Fot. UM Strzegom
Po raz pierwszy w Strzegomiu został wprowadzony budżet obywatelski i na początek przeznaczono na niego 300 tys. złotych. Jest to wielka szansa dla mieszkańców miasta, którzy będą brać udział w wydatkowaniu środków na zadania – ich zdaniem najważniejsze.

W celu zapoznania się mieszkańców ze szczegółami tego społecznego przedsięwzięcia utworzono specjalną zakładkę na stronie internetowej www.strzegom.pl oraz w BIP, pt. "Budżet Obywatelski Miasta Strzegom 2015", w której znajdziecie Państwo wszelkie potrzebne informacje. - Realizacja budżetu obywatelskiego będzie polegała na przeznaczeniu części dochodów własnych gminy, tj. 300 tys. zł na realizację zadań o charakterze inwestycyjnym, zaproponowanych przez mieszkańców i organizacje pozarządowe. Całkowity koszt realizacji pojedynczego projektu nie może być wyższy niż 300 tys. zł. Kwoty tej także nie może przekraczać łączna wartość wszystkich wybranych do realizacji projektów. Propozycje zadań, możliwe do realizacji pod kątem prawnym i technicznym, zostaną poddane głosowaniu mieszkańców Strzegomia. Zrealizowane zostaną te, które uzyskają najlepszy wynik w głosowaniu mieszkańców - mówi burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta. Własne projekty zadań do budżetu można zgłaszać w Punkcie Konsultacyjnym, w Wydziale Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Strzegomiu, w ostatecznym terminie do 6 lutego br. Głosowanie mieszkańców na projekty odbędzie się w terminie od 2 do 8 marca br. w lokalu wyborczym w Urzędzie Stanu Cywilnego w Strzegomiu, przy ul. Świdnickiej 15-17, w godz. podanych w załączniku zatytułowanym "Harmonogram prac…". Lista projektów podlegających głosowaniu podana zostanie do wiadomości na stronie internetowej www.strzegom.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej, w zakładce "Budżet Obywatelski Miasta Strzegom". Lista będzie udostępniona w terminie od 24 lutego do 8 marca br. Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 17 marca br.

- Wdrożenie budżetu obywatelskiego w Strzegomiu będzie miało na celu zwiększenie aktywności i integracji społecznej mieszkańców Strzegomia, budowanie nowej formy odpowiedzialności za dobro wspólne oraz edukację obywatelską i zwiększenie świadomości w zakresie zasad funkcjonowania samorządu gminnego - wyjaśnia burmistrz Strzegomia. Budżet obywatelski dotyczy tylko mieszkańców Strzegomia, bowiem mieszkańcy wsi mają już od kilku lat możliwość brania udziału w planowaniu i realizacji funduszu sołeckiego, który w gminie Strzegom wynosi ok. 350 tys. zł. Dzięki niemu mieszkańcy gminnych wsi mogą zaspokajać wybrane przez siebie potrzeby swoich miejscowości. Rok 2015 to dobry czas na realizację projektów mieszkańców miasta - podkreśla Zbigniew Suchyta.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group