Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bo każdy uczeń jest zdolny…

Wiadomości: Żarów
Wtorek, 7 kwietnia 2015, 9:23
Aktualizacja: 11:26
Autor: red.
Fot. UM Żarów
Nauka powinna być przyjemnością. Powinna zachęcać również do wspólnej zabawy. Taką metodę pracy od dwóch miesięcy realizują podczas zajęć lekcyjnych uczniowie Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

A wszystko w ramach innowacyjnego projektu pedagogicznego "Pochwal się swoim talentem", do którego niedawno przystąpiła placówka szkolna. - Sukces zależy od tego, co robimy i jak to robimy. Dlatego tak ważne jest, aby stworzyć dzieciom dogodne warunki do odkrywania swoich talentów, rozwijania ich, a następnie pełnego wykorzystania tego potencjału w szkole, domu i środowisku lokalnym - sugeruje Krystyna Waliszak dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

W ramach projektu "Pochwal się swoim talentem" uczniowie szkoły w Imbramowicach przystąpili do realizacji programu "Popołudnie ze Świnką". Dzięki niemu najmłodsi uczą się poprzez zabawę. - Każdy uczeń drugiej klasy zaprasza do swojego domu na popołudnie pluszową zabawkę świnkę. W tym czasie opiekują się nią, zapewnia odpowiednią rozrywkę i opisuje swoje "popołudnie ze świnką" w dowolny sposób. Jak się okazuje bowiem maskotka słucha czytania, gra w piłkę, ogląda filmy czy wyjeżdża na basen. Z prac naszych uczniów powstałą już na ten temat książeczka. To dla dzieci znacznie ciekawsze niż zwyczajne chociażby układanie zdań na dany temat - podpowiada Marianna Krawczyszyn, koordynatorka projektu w imbramowickiej placówce.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group