Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 903
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Bo każdy uczeń jest zdolny…

Wtorek, 7 kwietnia 2015, 9:23
Aktualizacja: 11:26
Autor: red.
Żarów: Bo każdy uczeń jest zdolny…
Fot. UM Żarów
Nauka powinna być przyjemnością. Powinna zachęcać również do wspólnej zabawy. Taką metodę pracy od dwóch miesięcy realizują podczas zajęć lekcyjnych uczniowie Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

A wszystko w ramach innowacyjnego projektu pedagogicznego "Pochwal się swoim talentem", do którego niedawno przystąpiła placówka szkolna. - Sukces zależy od tego, co robimy i jak to robimy. Dlatego tak ważne jest, aby stworzyć dzieciom dogodne warunki do odkrywania swoich talentów, rozwijania ich, a następnie pełnego wykorzystania tego potencjału w szkole, domu i środowisku lokalnym - sugeruje Krystyna Waliszak dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

W ramach projektu "Pochwal się swoim talentem" uczniowie szkoły w Imbramowicach przystąpili do realizacji programu "Popołudnie ze Świnką". Dzięki niemu najmłodsi uczą się poprzez zabawę. - Każdy uczeń drugiej klasy zaprasza do swojego domu na popołudnie pluszową zabawkę świnkę. W tym czasie opiekują się nią, zapewnia odpowiednią rozrywkę i opisuje swoje "popołudnie ze świnką" w dowolny sposób. Jak się okazuje bowiem maskotka słucha czytania, gra w piłkę, ogląda filmy czy wyjeżdża na basen. Z prac naszych uczniów powstałą już na ten temat książeczka. To dla dzieci znacznie ciekawsze niż zwyczajne chociażby układanie zdań na dany temat - podpowiada Marianna Krawczyszyn, koordynatorka projektu w imbramowickiej placówce.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group