Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Bo najważniejsza jest nadzieja…

Niedziela, 25 grudnia 2016, 11:08
Autor: red
Strzegom: Bo najważniejsza jest nadzieja…
Fot. UM Strzegom
Wieczerza Wigilijna dla samotnych i ubogich mieszkańców naszej gminy jest piękną inicjatywą i ma długoletnią tradycję. Jej organizatorem jest – jak co roku – Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzegomiu.

W tym roku spotkanie świąteczne odbyło się w Domu Parafialnym przy Bazylice Mniejszej. Wieczerza zgromadziła kilkadziesiąt osób, którzy - mimo doskwierającej im na co dzień samotności - postanowili we wspólnym gronie przełamać się opłatkiem, złożyć sobie nawzajem życzenia, zaśpiewać kolędy i skosztować wigilijnych potraw.

Życzenia świąteczne podopiecznym OPS-u przekazał, w imieniu władz samorządowych, burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, podkreślając, by ubodzy i samotni z terenu naszej gminy nie tracili nadziei na lepsze jutro. Ciepłe i pokrzepiające słowa do uczestników Wigilii skierowali także: ks. prałat Marek Babuśka i kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej - Bożena Brańka.

Dobrą wiadomością dla osób korzystających ze stołówki charytatywnej im. Brata Alberta Chmielowskiego, funkcjonującej przy parafii pw. Św. App. Piotra i Pawła, jest fakt, że już niedługo otwarte będzie nowe pomieszczenie, gdzie będzie można spożywać posiłki. Będzie ono zlokalizowane na terenie Domu Parafialnego przy Bazylice Mniejszej, gdzie również powstanie nowa kuchnia.

Dodajmy jeszcze, że strzegomski OPS przygotował ok. 400 paczek żywnościowych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group