Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 933
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Bo taki jubileusz to wielka radość

Czwartek, 26 kwietnia 2018, 11:45
Autor: red
Świebodzice: Bo taki jubileusz to wielka radość
Fot. UM Świebodzice
Ponad setka propozycji na hasło, które będzie nam towarzyszyć przez cały rok obchodów 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – to prawdziwy powód do radości.

Bo fakt, że tak wielu mieszkańców– w bardzo różnym wieku – zadało sobie trud, by usiąść, pomyśleć i przygotować własną propozycję – jest niezwykle budujący i pokazuje, że to ważne dla nas święto. Święto, z którego powinniśmy się przede wszystkim cieszyć.

- Dlatego wybrane przez nas hasło nawiązuje właśnie do tej radości. Cieszymy się, bo jest z czego– podkreślał Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz podczas uroczystego spotkania ze wszystkimi uczestnikami konkursu na miejskie hasło obchodów rocznicy.

Spotkanie odbyło się 24 kwietnia w Miejskim Domu Kultury, z udziałem bardzo licznej grupy mieszkańców. Dyplomy i nagrody dla uczestników, oprócz burmistrza Bogdana Kożuchowicza, wręczali także: Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans oraz prezesi dwóch spółek miejskich, będący fundatorami upominków: Kacper Nogajczyk prezes ZGK Świebodzice Sp. z o.o. oraz Piotr Zalewski, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.. Obaj panowie ufundowali dla wszystkich uczestników konkursu bardzo wyjątkowe prezenty – każdy otrzymał flagę.

Do konkursu zgłoszono ponad setkę propozycji, a jury wybrało hasło zaproponowane przez gimnazjalistę Kacpra Nosala: „Stulecie Niepodległości źródłem Świebodziczan radości”. Będzie ono towarzyszyć wszystkim miejskim wydarzeniom, organizowanym w ramach obchodów tej ważnej rocznicy przez cały 2018 rok. Przypomnijmy tylko, że patronat nad obchodami setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj suwerenności w Świebodzicach objęła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. A w ramach wydarzeń zaplanowano jeszcze m. in. rodzinny quiz historyczny, „sportową setkę” podczas Dni Świebodzic, „Projekcje w kinie Wolność” – cykl spotkań filmowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej a także konkurs plastyczny, zorganizowany przez dwutygodnik społeczno-samorządowy „Gazeta Świebodzicka” pod hasłem „Biało-czerwone – moje barwy narodowe”. Uroczyste rozstrzygnięcie tego konkursu, na którym napłynęło bardzo dużo prac, już w czwartek, 26 kwietnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group