Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Bogate Tradycje Stołu Wielkanocnego

Poniedziałek, 25 marca 2013, 13:31
Aktualizacja: 13:36
Autor: red.
Marcinowice: Bogate Tradycje Stołu Wielkanocnego
Fot. Starostwo Powiatowe
W minioną niedzielę, w hali sportowej w Marcinowicach, mogliśmy skosztować wielkanocnych pyszności– słodkich wypieków, jajek przyrządzonych na rozmaite sposoby, zupy chrzanowej czy swojskiego wyrobu nalewek.

Tegoroczne Tradycje Stołu, wpisane na stałe w kalendarz powiatowych imprez, przyciągnęły całe rodziny. Odwiedzający mogli podpatrzeć jak przygotować wielkanocną potrawę oraz jak ją efektownie zaprezentować na świątecznym stole. Można było wysłuchać tradycyjnych przepisów prezentowanych wprost ze sceny i zaopatrzyć się w ręcznie robione ozdoby wielkanocne. Wiele z nich to prawdziwe arcydzieła sztuki plastycznej.

Uroczystość otworzył starosta świdnicki wraz z wójtem gminy Marcinowice. - Cieszę się, że Tradycje Stołu Wielkanocnego cieszą się taką popularnością. Myślę, że każdy znajdzie tu dzisiaj coś dla siebie a zapach wielkanocnych potraw wprowadzi w świąteczny nastrój nas wszystkich. W tym roku przybyli do nas goście z partnerskiego powiatu łowickiego i miasta Jičín. Mamy więc kolejną okazję, by poznać ich tradycje - mówił starosta Zygmunt Worsa i złożył wszystkim przybyłym życzenia.

Na scenie zatańczyły i zaśpiewały zespoły ludowe z Łowicza i Jičína oraz zespoły folklorystyczne: "Kądziołeczka", "Aster", Zespół Śpiewaczy z Gminy Dobromierz, "Strzegomianki", "Rozmaryn" i "Akacjowe Śpiewule". Jak co roku powołano również komisję konkursowa, która wybrała najlepsze stoły i wręczyła nagrody.

(Adriana Lisowska, Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group