Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Bogusław Wołoszański w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa

Wtorek, 21 marca 2017, 15:06
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Bogusław Wołoszański w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa
Fot. red
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku informuje, że w niedzielę 2 kwietnia dziennikarze będą mieli okazję spotkać się z historykiem Bogusławem Wołoszańskim, który zrealizował około tysiąca programów „Sensacje XX wieku” oraz kilkaset innych (m.in. „Punkt krytyczny”. „Archiwum XX wieku”, „To jest historia”).

Jest autorem wielu audycji radiowych (m.in. „Sensacje XX wieku w Radiu Zet”), artykułów prasowych oraz książek przedstawiających mechanizmy polityczne i gospodarcze XX wieku. W 2006 i 2007 roku na postawie jego scenariusza powstał 13-odcinkowy serial „Tajemnica Twierdzy Szyfrów” dla Telewizji Polskiej.

Za osiągnięcia zawodowe odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także nagrodą im. Bolesława Prusa, licznymi nagrodami telewizyjnymi i Ministerstwa Obrony Narodowej.

Nowym projektem Bogusława Wołoszańskiego jest seria programów historycznych Tajna Historia XX wieku, a w Muzeum Przemysłu i
Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej realizowane będą zdjęcia z udziałem grupy rekonstrukcyjnej Festung Breslau do dwóch odcinków tej serii:

- „Złoto Wrocławia” - program podejmujący sprawę ewakuacji zasobów złota, co jest mitem, gdyż nie ma żadnego dowodu, że Niemcy zbierali depozyty, a z banków wrocławskich wywieziono zapasy złota, co jest mitem, gdyż złoto było przechowywane tylko w banku centralnym

- „Wehrwolf” – działalność partyzantki niemieckiej organizowanej w ostatnich miesiącach II wojny światowej w Prusach Wschodnich, Bawarii i na Dolnym Śląsku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group