Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 896
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tomkowice: Boisko w Tomkowicach musi być w pełni ogrodzone

Poniedziałek, 22 lipca 2013, 18:59
Aktualizacja: 19:00
Autor: red.
Tomkowice: Boisko w Tomkowicach musi być w pełni ogrodzone
Fot. UM Strzegom
Kiedyś zwykła łąka, dziś największe w gminie wiejskie boisko sportowe. Rada Sołecka wraz z sołtysem Tomkowic Andrzejem Szczepanikiem dokłada wszelkich starań, aby na wsi oprócz życia kulturalnego i oświatowego, kwitło także życie sportowe. Gry, zabawy i mecze sportowe odbywają się na wiejskim boisku, wykonanym przez samych mieszkańców.

Boisko zostało częściowo już ogrodzone, jego płyta wykoszona, wykonane zostały przyłącza energetyczne.
„Tutaj odbywają się festyny dla mieszkańców oraz różnego rodzaju zawody sportowe. Zakupiliśmy namioty, pod którymi jesteśmy w stanie pomieścić około 300 osób. Zależało nam na tym, żeby jak najszybciej ogrodzić teren, ponieważ przyjeżdżali tu młodzi ludzie na quadach i dopuszczali się swojego rodzaju dewastacji terenu. W momencie, kiedy teren zostanie zabezpieczony, postaramy się o zapewnienie kontenerów socjalnych i stworzenie całego zaplecza sanitarnego”- informuje Andrzej Szczepanik.

W Tomkowicach organizowane są zawody o puchar przechodni sołtysa, co bez wątpienia pozytywnie wpływa na rozwój kultury sportowej właśnie w tej wsi.

We wsi powstało Stowarzyszenie Sportowe i działa Ludowy Klub Sportowy, dlatego sołtys wsi zabiega o stworzenie warunków dla rozwoju fizycznego młodych ludzi zainteresowanych sportem. Miejsce będące kiedyś zwykłą łąką - nabiera rumieńców.

(Bartłomiej Ott)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group