Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 580
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bokserzy w rytmach hip–hopu

Środa, 2 października 2013, 19:00
Aktualizacja: 19:05
Autor: red.
Świdnica: Bokserzy w rytmach hip–hopu
Fot. użyczone
Ponad setka młodych zawodników i zawodniczek z ośmiu państw weźmie udział w siódmej edycji Międzynarodowego Młodzieżowego Turnieju Bokserskiego połączonego z Turniejem Wyszehradzkim, który od 5 do 6 października odbędzie się hali sztucznego lodowiska w Świdnicy. Zmaganiom sportowców będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje, a prawdziwym gwoździem programu będzie koncert „Smuty” – wschodzącej gwiazdeczki polskiej sceny hip–hopowej.

Do Świdnicy zjedzie się cała plejada utalentowanych sportowców, w tym uczestnicy Mistrzostw Świata i medaliści Mistrzostw Europy. – To obecnie jeden z najlepszych w Polsce i jedyny na Dolnym Śląsku cykliczny turniej bokserski dla młodzieży – mówi Ryszard Pycz, dyrektor imprezy. Sześcioletnia historia turnieju i wysokie noty organizatorów sprawiają, że o świdnickiej imprezie jest głośno także poza granicami Polski. W tym roku do grodu nad Bystrzycą zawitają goście z siedmiu państw: Czech, Słowacji, Niemiec, Węgier, Włoch, Ukrainy i Armenii. Nie zabraknie oczywiście Polaków, a w barwach gospodarzy, reprezentantów Boks Polonii Świdnica zaprezentują się między innymi: Klaudia Markocka, wicemistrzyni Europy z 2012 roku oraz tegoroczni medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Honorowymi gośćmi turnieju będą Marian Kasprzyk, złoty i brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z 1964 i 1960 roku oraz Ryszard Tomczyk, złoty medalista Mistrzostw Europy z 1971 roku.

Słowo należy się również muzycznej gwieździe turnieju. Paweł Ciulęba (pseudonim artystyczny „Smuta”), to młody i utalentowany przedstawiciel polskiej sceny hip-hopowej. Brał udział w III edycji programu X Factor. Juror Kuba Wojewódzki tak skomentował występ Smuty: „Myślę, że za parę tygodni będę bardzo dumny, że Cię znam”.
Smuta wystąpi w kilku setach w niedzielę, pomiędzy walkami finałowymi. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Organizatorem VII Międzynarodowego Młodzieżowego Turnieju Bokserskiego jest Boks Polonia Świdnica przy wsparciu Dolnośląskiego Związku Bokserskiego, Dolnośląskiej Federacji Sportu, Urzędu Marszałkowskiego województwa dolnośląskiego, Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Starostwa Powiatowego w Świdnicy oraz sponsorów. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie internetowej: www.turniej.boks.swidnica.pl

Program VII Międzynarodowego Młodzieżowego Turnieju Bokserskiego i Turnieju Wyszehradzkiego. Świdnica 5-6.10.2013

Sobota, 5 października
10.45 – uroczyste otwarcie
11.00-13.00 – walki półfinałowe
16.00-19.00 – walki półfinałowe

Niedziela, 6 października
10.00-14.00 – walki finałowe (w przerwach występy Pawła Ciulęby „Smuta” (hip-hop, afekt rap)
15.00 – uroczyste zakończenie

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group