Czytających: 1473

IV-liga piłkarska: Bolesna porażka AKS–u

Niedziela, 28 kwietnia 2013, 13:20
Aktualizacja: 13:21
W meczu na szczycie 23. kolejki piłkarskiej IV–ligi zawodnicy AKS–u Strzegom przegrali na wyjeździe z Piastem Żmigród 0:3. Obie ekipy walczą o zajęcie miejsca w pierwszej dwójce na koniec sezonu dającego awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Zdecydowanie więcej powodu do optymizmu przed kolejnymi starciami o punkty mogą mieć rywale, którzy w sobotę pewnie ograli bezpośredniego przeciwnika do awansu. Miejscowi strzelanie rozpoczęli w 18. minucie. Dośrodkowanie Kłosa, głową zamknął Sawicki i było 1:0 dla Piasta. Na kolejne gole licznie zebrani na stadionie w Żmigrodzie kibice (ok. 600 osób) czekali do ostatnich minut spotkania. W 80. minucie wynik na 2:0 podwyższył Sawicki, a rezultat ustalił ostatecznie w doliczonym czasie gry Mazurek. Piast Żmigród pokonał zasłużenie drużynę AKS-u Strzegom 3:0. W tym pojedynku rozdano ponadto 10 żółtych kartek – sześć dla graczy Piasta, cztery dla AKS-u.

Piast Żmigród – AKS Strzegom 3:0 (1:0)

Piast: Bilakiewicz, Piotrowski (90’ Abramowicz), Gajowy, Gołębiewski, Monasterski, S. Zagórski (80’ Wójcik), Sawicki, Niedbała, K. Pilarski, Kłos (81’ Brumirski), Niedźwiedź (63’ Mazurek)

AKS: Trawka, R. Wiśniewski, Bęś, Sudoł, Marszałek, Pospiszyl (60’ Kozioł), Domaradzki, Borkowski, Buryło, Traczykowski (46’ Rogowicz), Dobrowolski