Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Boże Ciało w Strzegomiu i Koncert Uwielbienia

Poniedziałek, 30 maja 2016, 10:58
Aktualizacja: 15:01
Autor: opr.red.
Uroczysta msza św. na strzegomskim Rynku, procesja wokół czterech ołtarzy przyozdobionych brzózkami i kwiatami, udekorowane ulice i domy, unoszący się zapach kadzidła, dziewczynki w białych strojach sypiące płatki kwiatów, przy każdym ołtarzu odśpiewana ewangelia i odmawiane modlitwy – w takiej atmosferze odbyła się w ostatni czwartek (26 maja br.) w Strzegomiu tegoroczna uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana również Bożym Ciałem.

Drugim ważnym wydarzeniem był "Koncert Uwielbienia", który odbył się w czwartkowy wieczór na placu przy Bazylice Mniejszej. Koncert zgromadził ok. 1500 osób, którzy wielbili Najświętsze Ciało Jezusa. Jak opisuje Stary Testament, Dawid wraz z Izraelem nie bali się wielbić Boga jedynego tańcem i śpiewem, czynili to wiele razy przed Arką Przymierza. Zgromadzeni na placu ludzie poszli w ślady Dawida i Izraela. Wspólnie wielbiono Boga radosnym śpiewem i gestami uwielbienia.

Całym inicjatorem koncertu była Diecezjalna Diakonia Effatha działająca przy Odnowie w Duchu Świętym Diecezji Świdnickiej. Do współpracy dołączył się Chór św. Łukasza z Bazyliki pw. św. App. Piotra i Pawła. Strzegom tym samym dołączył do wielu miast w Polsce, w których o tej samej porze w Uroczystość Bożego Ciała rozbrzmiewały pieśni pełne mocy uwielbienia Jezusa Chrystusa.

Do naszego miasta zjechały się osoby z wielu stron naszej diecezji, a także spoza niej. Na koniec koncertu biskup pomocniczy diecezji świdnickiej - Adam Bałabuch skierował do zgromadzonych słowo i udzielił błogosławieństwa, wyrażając swoje pragnienie, by ta inicjatywa była kontynuowana przez kolejne lata.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group