Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Boże Narodzenie

Sobota, 18 grudnia 2010, 9:15
Aktualizacja: 9:31
Autor: KO
Świdnica: Boże Narodzenie
Marta
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Święta za pasem, z tej okazji pytamy: jak spędzasz Wigilię i Boże Narodzenie?

Marta: - Z rodziną. Wigilię spędzamy u cioci. Co rok na zmianę Wigilia jest u innego członka rodziny. Do kolacji siada kilkanaście osób. Zawsze jest też dodatkowe puste miejsce. Oczywiście pod choinką są prezenty. Każdy daje prezent każdemu.

Daria: - Święta spędzam u dziadków. W jeden rok Wigilia jest u jednej babci, w drugi – u drugiej. A pierwszy dzień świąt u tej drugiej babci, drugi dzień świąt znów u tej pierwszej. I u jednej babci na kolacji wigilijnej jest sześć osób, u drugiej – z dziesięć, jedenaście. Nigdy nie wyjeżdżam na święta, jakbym miała wyjechać, to tylko z całą rodziną.

Mirosław: - Rodzinnie. Wigilia będzie u mnie w domu. Żona szykuje, na pewno będą ryby. Żadnego mięsa. U nas wszystko po staremu, zgodnie z tradycją. Są prezenty, wszyscy dostają po równo. Na Wigilii będzie czternaście osób – tylko najbliższa rodzina: siostra, dzieci siostry, dzieci dzieci siostry, mama... Spotykamy się tak raz u mnie, raz u siostry.

Asia: - W domu, z rodziną. Tradycyjnie jest dwanaście potraw. Moją ulubioną potrawą jest kutia. Zawsze ją robi babcia. Ja pomagam mamie. Gotujemy, sprzątamy. Sama ubieram choinkę, to moje zadanie.

Magda: - W domu, z rodziną. Na Wigilii będzie najbliższa rodzina, tak osiem, dziesięć osób. Prezentów jeszcze nie kupiłam. Nigdy nie wiem, co komu kupić. Zawsze kupuję je na ostatnią chwilę.

Ala: - Z rodziną najbliższą. Na Wigilii jest dwanaście potraw, albo nawet więcej. Wszystkie tradycyjne, babcia wszystko nadzoruje. Zaczynamy oczywiście od opłatka, potem jest barszcz czerwony z uszkami.

Agnieszka: - U mnie też jest barszcz czerwony i karp. To moja ulubiona potrawa. Jest karp w galarecie i smażony, najbardziej lubię smażonego. Rodzice dają mi prezenty. Ja prezentów nie kupuję.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group