Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Bożonarodzeniowe tradycje

Środa, 23 grudnia 2015, 14:31
Autor: opr.red.
Dobromierz: Bożonarodzeniowe tradycje
Fot. www.dobromierz.pl
Od kilku dni coraz bardziej odczuwalny staje się klimat najpiękniejszych w polskiej tradycji świąt – Świąt Bożego Narodzenia. Nie można wyobrazić sobie tego okresu bez wystawienia przez uczniów szkół i przedszkoli bożonarodzeniowych jasełek.

18 grudnia br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobromierzu przygotowali podniosłą uroczystość związaną z Bożym Narodzeniem. Charakter przedstawienia związanego tematycznie z narodzinami Jezusa, niósł głębszą treść i przesłanie, które wywarło duże wrażenie na zgromadzonej publiczności. Oprócz elementów inscenizacji, skłaniających do zadumy i refleksji, zdarzały się również momenty żartu i zabawy, co spowodowało, że zgromadzeni goście byli pod wielkim wrażeniem spektaklu i kunsztu aktorskiego uczniów.

Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem przygotowali się do występu. Wszystkie szczegóły począwszy od pojawienia się uczniów na scenie, poprzez przebrania, wyćwiczone ruchy taneczne i wyuczone role, a kończąc na profesjonalnym nagłośnieniu przygotowanym przez Piotra Maciejczuka oraz idealnie dopasowanym, dającym niepowtarzalny efekt oświetleniu, spowodowały, że wszyscy zgromadzeni na sali byli zafascynowani przedstawieniem tradycji związanych z obchodzeniem Bożego Narodzenia przez uczniów. Grono pedagogiczne, które przygotowało młodych aktorów do przedstawienia, zadbało by dzieci wspaniale grały, recytowały, śpiewały i tańczyły. Była to z pewnością satysfakcjonująca, sądząc po efektach, ale i wymagająca mnóstwa czasu i cierpliwości praca. Wspólnie z uczniami świętowali ich rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście: wójt Jerzy Ulbin, przewodnicząca Rady Aleksandra Luks, radni, sołtysi, ks. Andrzej Walerowski, przedstawiciele Rady Szkoły Podstawowej w Dobromierzu oraz licznie zgromadzeni goście.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group