Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Bramki bezpieczeństwa na ul. Śląskiej

Sobota, 14 sierpnia 2010, 13:37
Aktualizacja: 13:39
Autor: KO
Świdnica: Bramki bezpieczeństwa na ul. Śląskiej
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Wiadukt przy ul. Śląskiej po niespełna półtora roku od dramatycznego wypadku został zabezpieczony przed wypadkami z udziałem wysokich pojazdów. Bramki ustawione po obu stronach obiektu mają przestrzegać kierowców dużych aut przed próbami przejechania pod wiaduktem.

Metalowe konstrukcje mają ostrzegać kierowców autokarów i samochodów ciężarowych, a także innych wysokich pojazdów. Pod wiaduktem mogą przejechać auta niższe niż 3 metry.

W ubiegłym roku, dokładnie 27 marca, doszło tu do dramatycznego wypadku. W wiadukt uderzył autokar wiozący wycieczkę szkolną. Kierowca tłumaczył, że nie zauważył znaków i myślał, że zmieści się pod przeprawą. Zwykłe autobusy rzeczywiście mieszczą się bez problemu, ale ten był podwyższony. Autokar wbił się w konstrukcję wiaduktu, ponad trzydzieści osób trafiło do szpitala. Autobus wiózł dzieci w wieku od 9 do 13 lat z podstawówki w Bystrzycy Górnej na przedstawienie w świdnickim teatrze.

Zamontowane teraz bramki mają zostać pomalowane w ostrzegające kierowców barwy. Zakup urządzeń i ich montaż będzie kosztował ok. 37 tys. zł. Dostawcą urządzeń jest producent znaków drogowych - firma Restal. Bramki zamontowała świdnicka Farma Miejska.

- Na razie nie planujemy montażu przy innych wiaduktach – mówi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group