Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Brązowa odznaka dla wójt gminy Świdnica

Środa, 21 maja 2014, 11:29
Aktualizacja: 11:31
Autor: red.
Świdnica: Brązowa odznaka dla wójt gminy Świdnica
Fot. użyczone
Akademie z okazji Dnia Strażaka od lat są dobrą okazją do honorowania wyróżniających się strażaków i przedstawicieli administracji samorządowej. W tym roku Brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” otrzymała wójt gminy Teresa Mazurek.

Uroczystość wręczenia odznaczeń i nagród, a także awansów na wyższe stopnie strażackie, odbyła się 20 maja na terenie PPSP w Świdnicy.

Odznaka "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" – polskie odznaczenie cywilne, nadawane jest przez Ministra Spraw Wewnętrznych, jako odznaczenie za ratowanie życia i ochronę mienia.

Odznaka zgodnie z rozporządzeniem może być nadana osobom, które:
- wykazały ofiarność i odwagę w bezpośrednich działaniach ratowniczo - gaśniczych w czasie pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia,
- swą pracą lub działalnością w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju ochrony przeciwpożarowej,
- mają wybitne osiągnięcia służbowe jako strażacy Państwowej Straży Pożarnej.

Odznakę nadaje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, na wniosek Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Osoba wyróżniona otrzymuje Odznakę i legitymację potwierdzającą jego nadanie.

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego woj. dolnośląskiego Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa został odznaczony Janusz Maruda.

Do przeciwpożarowego zabezpieczenia społeczeństwa i mienia, w ramach zadania własnego na terenie gminy Świdnica utrzymywanych jest 8 jednostek OSP typu „S”, w tym 8 jednostek terenowych. 3 jednostki włączone są do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, tj. OSP Lutomia, OSP Burkatów, OSP Witoszów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group