Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Brązowe Krzyże Zasługi dla świebodziczan

Wtorek, 1 kwietnia 2014, 12:54
Aktualizacja: 13:27
Autor: red.
Świebodzice: Brązowe Krzyże Zasługi dla świebodziczan
Fot. UM Świebodzice
Gościem specjalnym LI Sesji Rady Miejskiej Świebodzic w dniu 28 marca była Wicewojewoda Dolnośląska Ewa Mańkowska. Wizyta pani wicewojewody miała związek z nadaniem trzem mieszkańcom naszego miasta Brązowych Krzyży Zasługi. Odznaczenia są uhonorowaniem ich długoletniej działalności w Polskim Towarzystwie Filatelistycznym Koło nr 1 w Świebodzicach i promowaniem – poprzez wiele organizowanych imprez i wydarzeń – historii lokalnej.

Krzyże z rąk wicewojewody Ewy Mańkowskiej otrzymali: prof. Krzysztof Jaworski, Tadeusz Gawlicki i Paweł Dziurzyński.
Dziękując w imieniu całej trójki prof. Jaworski podkreślał: - Staramy się pokazywać, że filatelistyka w wykonaniu świebodzickim to nie tylko zbieranie znaczków, ale przede wszystkim pokazywanie historii naszego miasta - mówił nagrodzony.

Świebodzickie Koło Filatelistów jest pierwszym kołem, które powstało w powojennej Polsce. Miłośnicy znaczków organizują od wielu lat ciekawe wydarzenia kulturalne a zwłaszcza wystawy, które przybliżają społeczeństwu bogatą historię Świebodzic i regionu. W ubiegłym roku takim wydarzeniem była chociażby wystawa upamiętniająca 170-lecie powstania połączenia kolejowego z Wrocławia do Świebodzic.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group