Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: British and American Days

Niedziela, 13 kwietnia 2014, 12:36
Aktualizacja: 12:37
Autor: red.
Świdnica: British and American Days
Fot. użyczone
Jedenasta edycja British & American Days dostarczyła wielu atrakcji licealistom II LO oraz uczniom z King Edward VI Camp Hill School w Birmingham, którzy gościli u nas w ramach wymiany międzynarodowej. W dniach 2, 3 oraz 4 kwietnia odbywały się konkursy popularyzujące kulturę krajów anglojęzycznych. Nad przebiegiem imprezy czuwały anglistki II LO: Urszula Tokarska–Łokić, Honorata Kierul, Alicja Podgórska oraz Agata Mester.

Tegoroczne obchody British & American Days otworzył Powiatowy Konkurs Skeczy. Na początek atmosferę rozluźniła klasa II b, która w swój występ zaangażowała całą widownię. Widzowie z entuzjazmem wykonali polecenia prowadzącego, po czym chóralnie odśpiewali utwór Adele „Someone like you”, posiłkując się fonetycznymi napisami. Interesujący był też skecz uczniów Ekonomika, ukazujący rozmowę kwalifikacyjną rodem z horroru. Klasa I d wzięła na celownik skomplikowane relacje damsko-męskie, zyskując miejsce na podium.

Ostatecznie decyzją jury I miejsce przypadło w udziale klasie II b, II miejsce zajęła klasa I d, a na III miejscu znalazł się Zespół Szkół Ekonomicznych. Wszystkie grupy prezentowały wysoki poziom zarówno sceniczny, jak i językowy, gdyż scenki zaprezentowane były wyłącznie po angielsku.

Konkurs recytatorski poezji anglojęzycznej również cieszył się zainteresowaniem, zwłaszcza, że w ramach konkursu zorganizowano również przegląd twórczości Jima Morrisona. Zwycięzcą w tej konkurencji okazał się przedstawiciel drugiej klasy humanistycznej, Arek Ziobrowski. II miejsce uzyskała Anna Mastalerz z II LO, zaś III miejsce zdobył Szymon Matyjasik z III LO.

Następnego dnia wystawiono sztukę „Super Dead Man” przedstawiającą trudne życie supermana, który wskutek nieszczęśliwego wypadku stał się tytułowym Dead Manem. Spektakl obśmiewał amerykańską popkulturę, a także współczesne zachowania młodzieży. Inscenizacja w wykonaniu uczniów najstarszych klas została dobrze odebrana przez widownię.

Nadszedł czas na Culture Hotchpotch, czyli Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Szkolne eliminacje wyłoniły dziesięciu najlepszych kandydatów, którzy drugiego dnia BAAD stanęli w szranki przed międzynarodową widownią. Zadania dotyczące polityki, geografii czy szeroko pojętej popkultury sprawiły niemało trudności uczestnikom, a poziom pytań zaskoczył nawet zasiadających w jury Anglików. Formuła konkursu zaczerpnięta z programu „Jeden z dziesięciu” okazała się strzałem w dziesiątkę. Zacięta rywalizacja pomiędzy najlepszymi uczestnikami dostarczyła wielu emocji zarówno reprezentantom, jak i publiczności. Atmosferę umiejętnie podkręcały dwie prowadzące: Anna Lasak i Joanna Zalewska. Drugi dzień imprezy dobiegł końca.

Konkurs filmowy to specjalność II LO, dlatego też tej konkurencji nie mogło zabraknąć podczas British & American Days. Zadania okazały się dość interesujące: „Filmowy alfabet” oraz „Alternatywne plakaty”. Punkty zdobyli ci, którzy potrafili szybko skojarzyć fakty i powiązać motywy. Innym ciekawym pomysłem było wyświetlenie fragmentów ceremonii Oscarów. Uczestnicy mieli za zadanie przewidzieć zaskakujące zachowanie aktorów i prowadzących. Miłym dla ucha i oka przerywnikiem był występ Oli Szpak, która przy dźwiękach fortepianu zaprezentowała swoje umiejętności wokalne.

Ostatecznie do finału zakwalifikowało się osiem drużyn, z których wyłoniono zwycięską trójkę. I miejsce zdobyła drużyna z Kasprowicza, II miejsce należało do grupy Brytyjczyków, zaś III miejsce przypadło przedstawicielom II LO.

Następnie oddaliśmy głos naszym gościom, którzy przybliżyli realia panujące w brytyjskiej szkole. Dzięki prezentacji multimedialnej treść była jasna dla widzów mniej sprawnych językowo.

Obchody zakończyły się konkursem karaoke, który przyciągnął tłumy do auli szkolnej. Sala była wypełniona po brzegi, a rozbawiona widownia często śpiewała wraz z uczestnikami. Brytyjscy chłopcy na długo zapamiętają brawurowe wykonanie „Stayin’ alive” przez specyficzny męski duet z II d. W konkursie wystąpili również miłośnicy cięższych brzmień. Różnorodność uczestników powinna zagranicznych gości utwierdzić w przekonaniu, że Polska jest bardzo otwartym i tolerancyjnym krajem. Mistrzynią Konkursu Karaoke została Monika Wójcik, II miejsce uzyskał duet w składzie: Aleksandra Szpak i Justyna Zięba, a III miejsce zajęły Adrianna Kaszubowska, Jagoda Czaczka i Karolina Dziakowicz.

Tym akcentem zakończono tegoroczne obchody British & American Days. Trwająca trzy dni impreza to wspaniała okazja dla wszystkich – zarówno uczestników, jak i widzów – żeby sprawdzić i podszkolić swoje umiejętności z języka angielskiego. Na gości w ramach wymiany szkolnej czekały jeszcze inne atrakcje…

(Weronika Bunij II D)

2.04.2014
POWIATOWY KONKURS SKECZY
1 m-ce – grupa z II LO kl. 2b za skecz „Talent Show”
2 m-ce – grupa z II LO kl. 1d za skecz „FLOWERS”
3 m-ce – Kabaret Strat Nadzwyczajnych z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy za skecz „Silly Job Interview”

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY ANGLOJĘZYCZNEJ
1 m-ce – Arkadiusz Ziobrowski II LO
2 m-ce – Anna Mastalerz II LO
3 m-ce – Szymon Matyjasik III LO

Wyróżnienia:
1. Anna Lasak II LO
2. Nadia Bielecka II LO
3. Magdalena Polonis I LO
4. Karolina Kowalska IV LO
3.04.2014
POWIATOWY KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII I STANACH ZJEDNOCZONYCH „CULTURE HOTCHPOTCH”
1 m-ce – Magdalena Maćkała II LO
2 m-ce – Aleksandra Faber II LO
3 m-ce – Wiktoria Wilicka II LO

4.04.2014
POWIATOWY KONKURS FILMOWY „Film Competition”
1 m-ce drużyna z I LO
2 m-ce drużyna z Birmingham ze szkoły King Edward VI Camp Hill School for Boys.
3 m-ce drużyna z II LO

SZKOLNY KONKURS KARAOKE
1 m-ce – Monika Wójcik
2 m-ce – Aleksandra Szpak i Justyna Zięba
3 m-ce – Adrianna Kaszubowska, Jagoda Czaczka i Karolina Dziakowicz

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group