Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1048
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łażany: Budowa kanalizacji w Łażanach na finiszu

Niedziela, 24 września 2017, 11:05
Autor: red
Łażany: Budowa kanalizacji w Łażanach na finiszu
Fot. UM Żarów
Wedle zapewnień firmy wykonawczej prace przy budowie kanalizacji w Łażanach zostały już zrealizowane w dziewięćdziesięciu procentach. Niebawem zakończą się więc także wszelkie utrudnienia w ruchu drogowym na terenie wsi.

W ostatnim etapie inwestycji zostanie jeszcze odtworzona nawierzchnia asfaltowa oraz ułożone krawężniki.
- Do wykonania pozostały nam jeszcze drobne elementy z sieci kanalizacyjnej oraz odtworzenie nawierzchni dróg. W tej chwili kończymy układanie krawężników przy drogach i jeśli pogoda dalej będzie tak sprzyjająca, cała inwestycja powinna zakończyć się w październiku. Prace przebiegały zgodnie z opracowanym harmonogramem, choć inwestycja miała trwać do końca stycznia 2018 roku. Cieszy nas jednak fakt, że budowa kanalizacji zakończy się jeszcze w tym roku. Mieszkańcy zostaną podłączeni do nowo wykonanej kanalizacji - wyjaśnia Bronisław Bernad kierownik budowy z firmy Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego i Melioracji w Legnicy wykonawca inwestycji.

Zakres rzeczowy projektu obejmował budowę 6,02 km sieci kanalizacji sanitarnej w Łażanach i podłączenie do systemu 636 mieszkańców. Dzięki temu ścieki odprowadzane są do oczyszczalni ścieków w Żarowie. Jednocześnie w ramach projektu wybudowano również przepompownię ścieków wraz z kolektorem tłocznym oraz sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic Polnej i Szkolnej w Łażanach.
- Budowa kanalizacji była inwestycją długo wyczekiwaną przez mieszkańców. Przed nami jeszcze ostatni etap tego zadania i mam nadzieję, że już niebawem zakończą się wszelkie uciążliwości drogowe z nią związane. Inwestycja została zrealizowana w bardzo szybkim czasie. Teraz kolej na podłączenie budynków do kanalizacji - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Inwestycja była realizowana w ramach projektu "Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Aglomeracji Żarów poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łażany". Jej całkowity koszt to kwota 4 425 576,28 złotych, z czego 3 058 325,06 złotych stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. To kolejny projekt, który uzyskał tak duże unijne dofinansowanie.
- To bardzo dobra informacja dla mieszkańców naszej wsi. Dzięki pozyskanym środkom finansowym przez gminę, na terenie Łażan zrealizowana została kolejna ważna inwestycja. Prace rzeczywiście zrealizowane zostało w szybkim czasie i w sposób jak najmniej uciążliwy dla wszystkich mieszkańców. Teraz czekamy jeszcze na naprawę uszkodzonych przy robotach nawierzchni dróg i ułożenie nowych chodników - dopowiada radna Maria Tomaszewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group